Jdi na obsah Jdi na menu
 

Deník štěňátek vrhu "A" z Borových lesů

Štěňátka jsou v nových domovech, tu a tam přidáme aktualitku jak se jim daří, jak zlobí, a naopak kolik radosti přinášejí svým páníčkům a paničkám.

Obrazek

29.srpna - Tak už máme doma jen Aileenku, slečnu domácí a jejího brášku Angela. Je to ohromně mazlivý a učenlivý pejsek. Páníček si pro Angela přijede v úterý 1.září a budou spolu bydlet nedaleko od nás.

Dostali jsme hodně fotek od nových páníčků, děkujeme za ně.
Obrazek  Všechny zdraví Aaronek

Obrazek bráška Alánek
Obrazek Angelinka
Obrazek a papající Amálka

A co v minulých dnech vyváděli Aileenka s Angelem? Retrívr je přece od mala vodní pes, a ke spokojenosti stačí i malý bazének maminky Verunky.

Dodatečně doplněna i tři videa.

62.den - Po delší době přinášíme aktualitky ze života našich štěňátek. Čtyři kluci a jedna holka už se nám rozjeli do nových domovů. Hned v den kdy štěňátka dovršila osmý týden života odjeli Argoušek a navečer i Alánek.

Obrazek

Prvorozený pes Argo zůstal s taťkou a bydlí s páníčky Péťou a Janičkou v Plzni.

Alaina čekala dlouhá cesta až do dalekého Liberce.

Obrazek

Annabelka cestovala do Kostelce n. Labem a koukejte jakou má hned kámošku

V sobotu se k nám vydali i noví páníčkové Toníčka (Anthonio) a také Aaronka. Toník rozšířil početné retrívří zastoupení v Plzni , Aaronek bydlí kousek od Prahy.

 A co nového u nás doma? Čtyři fenky a jeden "mušketýr" (Angelo), všichni tráví celé dny spokojeně v zahradním výběhu. Přinášíme i pár nových foteček.

54. den - Víkend byl opět ve znamení velkých změn, zejména co se možností k dovádění týká Štěňátka mají větší výběh, skoro půl zahrady, plno prolézaček a schovávaček. Nejraději se prohánějí kolem keřů, zkoumají Verunky velikou boudičku, zkrátka... zahradničí kde můžou.

54. den - Dnes nám přišly Průkazy původu pro všechna štěňátka!

49. den - Každé štěňátko už má svůj PetPas

Dnes celý den pršelo, štěňátka nebyla ve výběhu, zato si krásně vyhrála s hračkami a očmuchávala i aportíky maminky Verunky. Nejvíc je zaujala gumová atrapa divoké kachny.

Zítra se chystáme všechny znovu po týdnu zvážit. Očekáváme velké přírustky, všichni papají přes den granulky, ráno tvaroh s mrkvičkou, už zkusili i kuřecí maso s těstovinami a moc jim chutná.

47. den - Štěňátkům jsme opět zastříhnuli drápky. Všechna už papají nemáčené granulky, mamina Verunka se stále velmi pečlivě o všechny stará a dává jim své mlíčko (i když už budou brzy štěňátka odstavena).

44. den - Přidány nové fotografie a krátké video jak papáme granulky.

43.den - Štěňátka jsou otetována v levém oušku, očkována a absolvovala prohlídku  veterinárním lékařem.

42. den - Je za námi první návštěvní víkend!

Přijelo hodně budoucích páníčků, Verunka na každého čekala u vrátek, očmuchala a pak už dovedla ke svým štěňátkům. Sobotu s námi strávil i taťka Bastien, byla to krásná možnost vidět oba psí rodiče pohromadě Štěňátka zdědila od Verunky i Bastíka to nejlepší, ale každé je povahově trochu jiné - klidnější, divočejší, rádi se nechají chovat, někteří už se staví i do výstavního postoje, běhají a prozkoumávají zákoutí svého výběhu, dovádějí s hračkami, ale už se nám i perou a bojují o své místo ve smečce.
Rostou nám každým dnem, některým už bylo třeba upravit a zvětšit barevné obojky.

Všem budoucím páníčkům děkujeme za návštěvu, milé pozornosti nejen pro štěňátka, a těšíme se s Vámi na další setkání!

36. den - Štěňátka už většinu dne dovádí ve výběhu, pijí vodičku a papají granulky. Po vzoru své mamči Verunky už zkoušejí okusovat a trhat větvičky Dnes bylo celý den sluníčko, využili jsme k fotografování každého štěňátka.

34. den - Dva volné dny utekly jako voda, ale pro štěňátka toho bylo plno nového. V sobotu celý den pršelo, chlupáči jen smutně koukali ze svého pelíšku ven, tu a tam si hráli spolu a nebo s hračkami. Jak to nějaké zmohlo, usnulo v objetí plyšového medvěda Brumly

Neděle už byla o poznání hezčí. Štěňátka se poprvé setkala se svým taťkou Bastíkem Taťka byl moc fajn, se štěňátky se krásně mazlil a pomáhal Verunce každé pečlivě očistit.

A tady je trochu toho dovádění

31. den - Štěňátka byla celé odpoledne venku, chvilku dováděla na travičce, chvilku spinkala ve stínu, pak zase dováděla a navečer jsme je uvedli do nového, velikého pelíšku.

29. den - Štěňátka jsou podruhé odčervená, znovu jsme museli zastříhnout drápky.

27. den - Po víkendu jsme tu opět s aktualitkami. V sobotu k nám na odpoledne zavítali přátelé z Plzně, s Bastienem a tentokrát i dětmi Štěňátka byla báječná, nechala se hladit, chovat i fotit.

V neděli odpoledne mezi mraky vysvitlo sluníčko, tak jsme štěňátka vzali ven na travičku. Zvědavě prozkoumávala okolí, krásně si spolu hrála a maminka Verunka pečlivě obíhala, jen aby se někdo nezaběhl moc daleko. No jo, už nám skáčou, pobíhají, radost pohledět

20. den - Štěňátka mají novou, mnohem větší bednu a téměř tak celou jednu místnost pro sebe a svou maminu Verču. Na fotkách je vidět i nový mazlík našich štěňátek, lední medvěd Brumla. Také dnes poprvé papkali granulky, moc jim chutnali, někteří si v nich i ťapkali Pravidelné vážení ukázalo, že máme opět velké přírustky, v průměru 100g na štěně za den! Jen tak dál, hlavně že jim chutná...

19. den - Dnes jsme poprvé štěňátka na malou chvilku vzali na naši zahradu. Zpočátku se držela u maminky, ale brzy se osmělila a prozkoumávala travičku okolo. Verunka všechny bedlivě hlídala, aby se nějaké nezatoulalo Krásné slunečné odpoledne na dece můžete vidět v naší nové galerii.

18. den - Na návštěvu k nám přijel psí taťka Bastien se svými páníčky.Obrazek

Bastien s Verunkou si trochu pohráli na zahradě, no vždyť se dlouho neviděli. Pak už se Verunka běžela věnovat mateřským povinnostem. A po kojení štěňátek zbyla chvilka i na krásné fotečky
Moc děkujeme Janičce i Péťovi za návštěvu a milé hračky pro naše malé chlupáče.

 

15. den - Štěňátka jsou poprvé odčervená, znovu jsme zastříhli všem drápky. Ve fotogalerii opět nové fotečky chlupáčů, zrovna když spinkali

29.6., třináctý den - parádní zpráva, někteří z nás poprvé otevřeli očka a zkoumáme svět kolem sebe Dnes i nové fotečky, můžete vidět zde.

12. den - přicházíme s opožděnými aktualitkami. Pejskové i fenky už mají všichni přes 1kg, pijí mlíčko stále víc a Verunka taky začíná častěji odcházet chce mít taky chvilku klidu od svých deseti psích ratolestí.

Páníček dbá i o psí maminu Verunku, rovněž u ní jsme zastřihli drápky a vyčistili ouška.

9. den - ještě se nám ani neotevřela očka a už je jedna naše sestřička zamluvená pro nové páníčky

8. den - tak je to tady, už nejsme jen fialový pes nebo červená fenka, máme krásná jména, hledejte ve Štěňátkách   každý už skoro máme dvojnásobek porodní váhy, to je skvělá zprávička

7. den - poprvé nám stříhali drápky, že prý už maminu při bumbání škrábeme

6. den - žádné veliké novinky, zato velké přírustky, a to u všech, moc moc nám mlíčko chutná

5. den - dnes ráno nás bohužel navždy opustil náš jedenáctý bráška. Maminka Verunka i páníček se celou noc snažili mu pomoci, ale svůj boj o život nakonec prohrál Navždy zůstane v našich srdcích, Pejsánek se zelenou stužkou...

Obrazek

 

4. den - dnes opět znatelné váhové přírustky, většina z nás už má přes půl kila. Naše mamina je skvělá, má nás tolik a pořád máme kde cucat mlíčko

3. den - Někteří z nás dostali nové poznávací stužky a už nás všechny můžete vidět na stránce Štěňátka
2. den - Pijeme, vrtíme ocásky, tulíme se k sobě

1. den - pijeme od maminky, plníme bříška a chvilkami spinkáme. Odpoledne proběhlo naše první vážení, někteří z nás přibírají hodně rychle (fialový pes, téměř 550g), jiní pomaleji a o to víc se snaží se cpát.