Jdi na obsah Jdi na menu
 

17. 9. 2011

Moravskoslezská národní výstava v Brně

a Klubová výstava retrieverů v Oslavanech

Třetí zářijový víkend jsme se vypravili pro výstavní úspěchy na jih Moravy, do Brna a do Oslavan. Jelikož Ája začala hárat, barvy naší chovatelské stanice hájila jen Verunka a Ája zůstala doma (tak někdo přece musí hlídat, ne? ).

Páníček domluvil ubytování v bezvadném penzionu v městečku Rajhrad jižně pod Brnem, a tak jsme už v pátek odpoledne vyjeli na dlouhou cestu. 

Na jižní Moravu jsme se ovšem nejeli jen proběhnout v kruhu, ale také poznat nějaká nová místa . Jak vidíte na fotce, Verunce se moc líbilo na zámeckých schodech v Náměšti nad Oslavou.

22---namest-nad-oslavou--verca-na-zameckych-schodech.jpg

Už bylo pozdě odpoledne, po návštevní době, ale Verunku by dovnitř asi ani tak nepustili, i když je moc hodný pes . Proběhli jsme se v zámecké zahradě, a pak hurá do Rajhradu, ubytovat a nachystat se na sobotní výstavu v jihomoravské metropoli.

01---nvp-brno--verunka-a-benny.jpg

Na sobotu vyšlo hezké slunečné počasí, pro huňaté pesany možná až moc. Náš výstavní domek jsme postavili hned u kruhu, vedle nás se usídlil kamarád Benny z Makových dvorů. Čekání na třídu Šampionů bylo hodně dlouhé, ale zvládli jsme to a Verunka si v kruhu po hezkém výkonu vyběhala svůj třetí výstavní titul. První místečko nám uteklo jen o chloupek (psí )

Verča, posudek:
Pěkná fena, pěkná hlava, srst není v nejlepší kondici, dobré tlapky, pohyb v  pořádku

Výborná 2, res. CAC

Odpoledne jsme si místo odpočinku na penzionu dali výletík za poznáním mikroregionu Rajhradsko. Co v Rajhradu určitě navštívit? Určitě benediktinský klášter, kde se nachází i památník písemnictví na Moravě.  Pro Verunku by ale čtení moc nebylo.. Páníček nafotil interiér kláštera a Verunka hezky zapózovala mezi sochami v zahradě.

14---rajhrad--verca-v-arealu-benediktinskeho-opatstvi.jpg

Z Rajhradu je to asi deset minut autem do Židlochovic.

50---zidlochovice--verca-na-louce-pred-zamkem.jpg

Proběhnutí v zámeckém parku se Verunce moc líbilo a to ještě nevěděla, že páníček vymyslel i výstup k rozhledně..

65---rozhledna-akatova-vez.jpg

Po půlhodinové pěší túře naučnou stezkou od náměstí jsme vystoupali na vrchol Výhon, 355 m.n.m.

18 metrů vysoká dřevěná rozhledna, zvaná též Akátová věž, nám nabídla krásné pohledy do kraje, jižně od nás byly v dálce vidět i Pálavské vrchy, které jsme proťapkali v létě.

70---rozhledna-akatova-vez--verca-na-rozhledne.jpg

Verunka je jak známo pes-rozhlednář, takže ani tady nemohla zůstat dole. Vyběhla si s páníčkem těsně pod vyhlídkovou plošinu rozhledny, dále už totiž vedly pouze železné schody, které nemá ráda a tak zatímco páníček fotil okolní krajinu, Verunka pozorně hlídala, kdo stoupá na rozhlednu...

Z Židlochovic jsme už jeli zpátky do Rajhradu, s krátkou zastávkou na  večeři pro oba, za výborný výstavní výsledek

08---oslavany--verca-u-zamku.jpg

Na nedělní klubové výstavě retrieverů v Oslavanech, pořádané Retriever klubem, jsme byli premiérově.

Prostředí zámeckého parku je pro výstavu hezké, Verunka proslídila každý kouteček a bylo vidět, že se jí v parku líbí více než na výstavišti v Brně.

Aby také ne, bylo tu tolik retrívřích kamarádů. 03---oslavany--verca-a-kamarad-flat.jpg

Opět jsme se představili ve třídě Šampionů, ve větší konkurenci jsme se panu rozhodčímu z Irska líbili na Výbornou. Při běhání o celkové umístění měly  ostatní fenky trošku více elánu a štěstíčka, nám zůstala bramborová medaile za 4.místo. I tak je to paráda, Verunko.

Verča, posudek:
Vyrovnaná fena, široká lebka, dobře nasazené ucho, dobrá délka krku, potřebuje delší pažní kost, dobrá hloubka hrudníku, dobré úhlení vzadu, korektní pohyb

Výborná 4

Z Oslavan hurá domů, do jihočeského kraje Jeli jsme jinou cestou než v pátek a navštívili zámek v Jaroměřicích nad Rokytnou; opravdu honosné sídlo s rozsáhlými zahradami a říčkou Rokytkou, kde se plavilo hejno kachen. Verunka byla po výstavním víkendu stále hodně čilá a nebýt na vodítku, jistě by páníčkovi přinesla pár kusů pernaté na večeři

48---jaromerice-nad-rokytnou--verca-v-zamecke-zahrade.jpg

Tak Ájinko, příště nehárat a hurá s námi na výstavy a za poznáním...