Jdi na obsah Jdi na menu
 

 Klubová a Speciální výstava retrieverů

Humpolec 2011

Letošní Klubová a Speciální výstava všech retrívrů se konaly netradičně v Humpolci, v dostihovém areálu. A hned na úvod krátké reportáže musíme výběr místa pochválit - nejen pro krásné počasí a velikou louku, kde se pejskové i fenky mohli navolno vyběhat, ale i proto, že nám sobotní Klubová výstava přinesla letošní největší úspěch.

img_4781.jpg

Zvlášť v sobotu jsme v Humpolci měli široké zastoupení, jmenovitě Bastík s Verunkou a z vrhu "A" kromě Ájinky a brášky Arga ještě bráchové Roník s Tondou a sestry Amy a Angie

 

A hurá do kruhů, poprat se o výstavní tituly !

 

Aileen se představila v Mezitřídě, img_4854.jpgspolu se svou psí sestrou Amy.

Předvedení máme s naší "mladou" už zvládnuté, Ája běhala hezky, svižně, výstavní postoj už zná a také jej předvedla v plné kráse. 

Ovšem stejně jako o malinko později Amy a pak v třídě Otevřené Angie, všechny retrívří holky byly pro britského pana rozhodčího hooodně štíhlé , získaly známku VD a do užších finále tak nepostoupily (no, kdyby mohly naše retrívřice nastoupit na dostihovou dráhu, byla by to jiná ...)

Aileen, posudek:
Pale young bitch, very pleasing head expression, good reach of neck, good straight front, level topline good, this stage I preffer little more weigth, overall body

Very Good (Velmi Dobrá)

 

Průběžně jsme sledovali jak se daří klukům - Argo a Tonda ve veliké konkurenci vybojovali známku Výbornou , Roník do užšího finálového kolečka neprošel a získal známku Velmi Dobrý.

 

A zpátky k fenkám, začíná třída Otevřená !

V této se představila Angie s páníčkou Lídou, dalších 15 retrívřic a na samém konci, jako poslední vběhla do kruhu Verunka s páníčkem (to nejlepší na konec, ne?)

Z dosavadního průběhu jsme snadno vypozorovali, že pan rozhodčí upřednostňuje robustnější fenky, a tak páníček pošeptal psí mamině do ouška "Verunko, dneska je naše šance "

A dobře věděl, proč to říká - Verunka jako kdyby rozuměla, předváděla od začátku bezchybný běh v kruhu a výstavní postoj s hezkým úhlením zadních tlapek. A máme Výbornou, jdeme do finále !

img_2284_.jpgPro rozhodnutí, kdo na prestižní výstavě obsadí první čtyři místa nechal pan rozhodčí všechny Výborné fenky oběhnout v kruhu ještě dvě kolečka a aby to bylo napínavé do samého konce, vybral šest, mezi kterými se rozhodne. Super, jsme mezi nimi, Verunko

 

 

Ještě jednou dokola. A finální výstavní postoje, teď jde o všechno. Tři dlouhé roky jsme čekali, Verunko... "First", ozve se z úst britského rozhodčího

Je to doma hurááááááá

Verunka první v ohromné konkurenci, druhý titul CAC získán - máme Šampionku krásy ČR !

Verča, posudek:
Very eyecatching dog, movement best of the today, very pleasing and expression, correct well placed eyes, deep mussle, very well balanced throughout

Excellent 1 (Výborná 1), CAC

img_2283_.jpg

Při předání poháru a slavnostním focení nám pan rozhodčí prozradil, co rozhodlo o Verunky triumfu - "Best movement of the day" - to asi není nutné překládat


Nedělní Speciální výstava retrieverů už našim fenkám výraznější úspěch nepřinesla. Zato kluci z Plzně, Bastík a Argo, vyběhali v těžké konkurenci s páníčkem Petrem známku Výbornou..

img_4943.jpg

.. a Argoušek ve finále dosáhl na parádní 3. místo

 

Všem moc gratulujeme k úspěchům a těšíme se na další výstavní klání

 Děkujeme Amy-týmu, Honzovi s Verčou, za možnost pobytu na chatě a báječné sobotní odpoledne i večer s vámi.

 

Cesta domů z Humpolce byla daleká, páníček tedy vymyslel, že si prohlédneme nějaký turistický cíl, nejlépe hrad. A volba padla na Kámen.

 img_4987.jpg

Hrad z 13.století se rozkládá na mohutné skále, odtud zřejmě pramení i jeho název. Na Kameni mohou pejskové do celé zahrady, ta opravdu stojí za procházku - množství neobvyklých a krásně barevných kytiček, památný strom Buk červenolistý a úzkou pěšinkou přijdete k zahradnímu jezírku a dále pod hradby Kamene.  Páníček dokoupil turistickou známku (jak jinak ) a vyrážíme po víkendu plném zážitků, zábavy a výstavních úspěchů opět směr České Budějovice..

A fotečky jsou tady.