Jdi na obsah Jdi na menu
 

10. 5. 2008

Klubová výstava retrieverů

Hluboká nad Vltavou, květen 2008


 
ObrazekTo jsou krásný kačeny, hned bych je prohnala po hladině. Jsme u Munického rybníka v Hluboké nad Vltavou, na letní dvoudenní klubové výstavě retrívrů. Přihlásili jsme se do třídy otevřené, tak snad se před zahraničními rozhodčími uvedeme výborně..

 

Od rána krásně svítilo sluníčko, výstava se konala před loveckým zámečkem Ohrada, na travnaté louce hned vedle zoologické zahrady. Ovšem tam nás čtyřnohé bohužel nepustili. Obrazek

I tak jsme se mohli parádně vyběhat a dovádět, než na nás přišla řada ve výstavním kruhu. Na výstavu přijel i kamarád Bastík, s páníčky Janičkou a Péťou.
 

Povzbuzeni úspěchem v Českých Budějovicích, kdy jsem získala v mezitřídě titul CAC, chtěli jsme si tentokrát odnést i mediali (Pozn. za titul na Mezinárodní výstavě jsme obdrželi jen diplom a certifikát)

První výstavní den se však příliš nevydařil. Paní rozhodčí se příliš nelíbil můj sestřih a mezi nejlepší (výborné) fenky jsme se nedostali. Páníček byl hodně zklamaný, věděl že předvedení se nám povedlo a přesto jsme byli jen Velmi dobří. No co se dá dělat... Odjeli jsme domů a čekali, až přijede z výstavy i Bastík s páníčky, abychom společně upravili můj sestřih do nedělní výstavy.

Posudek:

Very atractive, well balanced head, nice level topline, good spring of rib, not wearing her best coat today, very good showed and moved
Very Good (Velmi dobrá)

Druhý den už se nám dařilo o poznání lépe. Pan rozhodčí sice poznal, že jsem mlsná a trochu "silnější" než mé konkurentky (.."little overweight"...), ale jinak nás posoudil krásně. Nejenže jsem prošla mezi výborné, ale získali jsme i vysněnou medaili za 3.místo.

 

Obrazek

Posudek:
Very nice bitch, lovely coat, little overweight, lovely head, excellent neck, straight front level topline, balanced outline, moved well

Excellent (Výborná), V3