Jdi na obsah Jdi na menu
 

10. 5. 2014

Klubové výstavy retrívrů

 KCHLS, Humpolec-Zlatá podkova, květen 2014

20140510_103944.jpg

V sobotu nás čekalo slunečné počasí; na travnaté ploše plno pejsků, pobíhajících nebo čekajících na svou chvilku ve výstavním kruhu, občas i malé štěňátko, koukající na všechno to dění okolo. Verunka se premiérově představila ve třídě veteránů a po roce znovu dokázala, že se i anglickým rozhodčím líbí a vyběhala si známku Výborná.

Verča, posudek: Pretty head, good topline and quarters, correct tail set, moved ok  Výborná

Aileenka se chystala až na neděli, a tak ani nevadilo, že se běžela s dalšími dvěma flatíky zchladit do rybníka u závodiště; několik skoků na mělčině v bahýnku a vypadala téměř jako černý flat také.

Po výstavě jsme se vypravili navštívit20140510_133008.jpg nedalekou zříceninu hradu Orlík; rozsáhlý areál s mnoha podzemními místnostmi, vyhlídkou na Humpolec a vysokou věží se nám moc líbil, páníček zakoupil i turistickou známku.

20140510_140301.jpg

 

Od hradu jsme se vydali po naučné stezce Březina, dovedla nás zpátky na okraj Humpolce; odtud kolem židovského hřbitova, pak úzkou pěšinou do lesa, a podél vysokých skalnatých útvarů jsme doťapkali zpět k autu.

Zdálo by se, že za sobotní slunečný den měly Verunka s Ájou zážitků tak akorát. Po sdlábnutí granulek a krátkém spánku v penzionu v Jiřicích, před nímž se tyčí mohutná lípa, vítěz soutěže Strom roku 2012 , jsme vyjeli malý kousek autem k nedaleké Sedlické přehradě, téměř stoleté stavbě s klenutými kamennými oblouky. Při zapadajícím sluníčku se nám povedla opravdu nádherná fotka..

20140510_175553.jpg

V neděli jsme opět vyrazili na závodiště, na druhou Klubovou výstavu. Verunka se ve veteránech velmi líbila, škoda jen, že se jí pan rozhodčí nezdál a skoro se ho bála..  Ač i hezky běžela, nakonec z toho bylo jen čtvrté místečko. Ája v třídě pracovní bojovala, v běhu působila radostně, ve výstavním postoji před stolem rozhodčího byla klidná, s rovným hřbetem i povedeným úhlením, nicméně na Výbornou to nestačilo.. ale nevadí, Ájinka má přednosti zejména při práci v lese.

Verča, posudek: 8 years, pretty bitch, would like a little bit more forface, would prefer more layback in shoulder, nice quarters, good topline and tail set, moved well, a little timed when going over her 

Aileen, posudek: Sweet expression, straight front, would prefer more layback in shoulder, a little fain all over, good in a stiffle, moved well  Velmi Dobrá

Ovšem obrovského úspěchu dosáhla Áji sestra Angie; třídu pracovních s hodnocením Výborná 1 a titulem CAC vyhrála, jako třešničku pak ještě soutěžila o nekrásnější fenku výstavního dne. Angie je prvním fenkou po Verunce, která získala na výstavě titul čekatele šampiona krásy!

Posíláme veliké gratulace do Šlapanova,

Angie, Belle i páníčkům přejeme plno dalších úspěchů.

 

Fotogalerii z víkendu na Humpolecku naleznete zde.