Jdi na obsah Jdi na menu
 

31. 5. 2014

Klubové výstavy retrívrů

 RK, areál pod zámkem Konopiště, květen 2014

  20140601_105304.jpg

Letos jsme se poprvé přihlásili na výstavy retrívrů, pořádané Retriever klubem na Konopišti. Počasí přálo předvádění pejsků, našli jsme si místečko ve stínu pod vysokým stromem, rozložili psí deku a sledovali pozorně dění v kruhu zlaťáků.

Cindynka se nemohla dočkat svého premiérového 20140531_135740.jpgvystoupení na klubové výstavě. Ještě jsme se vydali na krátký průzkum lesní cesty do bažantnice, a pak už přišla na řadu mezitřída.

Cindynka předvedla jako obvykle "veselého psa", běhala vedle páníka a při výstavním postoji pěkně narovnala záda. Do finálového kola mezi Výborné pejsky jsme tentokrát ještě neprošli, ale hezká prezentace a především splnění zbývající podmínky pro uchovnění nám udělalo radost.

Cindy, posudek: (překlad) Větší typ fenky, v tomto věku není úplně vyvážená, krásný výraz, příjemná hlava, dobrý pigment, preferuji větší šířku hrudníku, volnější lopatky, zlepší se s věkem Velmi Dobrá

 

Verunka běžela s ostatními veterány, téměř ve stejné psí sestavě jako před několika týdny v Humpolci.  

Verča, posudek: (překlad) Fenčí hlava, trochu by měl být delší krk, horní část končetin v pořádku, preferuji větší úhlení předních končetin, celkový pohyb dobrý, ale úzký chod končetin  Velmi Dobrá 3

 

Na neděli byla přihlášena i Aileenka, ale "přišla na ni příroda" , a tak na výstavní klání vyrazila jen Verunka. Jelikož veteráni se předváděli opět až na závěr (to nejlepší přece nakonec, néé.. ), tak jsme do denního programu zařadili trochu poznávání. Po ranní přejímce pejsků zkouknula Verunka rozhodčí a už už s páníkem ťapkala zpět k autu, čekal nás zámek Jemniště.

20140601_095853.jpg

Zámecký areál je bohužel úplně nepřístupný pejskům, což je škoda, alespoň do parku by se jít dalo... A tak Verunka očmuchala okolí před branou a čekala na páníčka v autě. V Jemništi mají rozlehlou a moc hezky kultivovanou zahradu, svou architekturou zámek připomíná námi velmi oblíbené Valtice na jihu Moravy. V zahradě se tu a tam procházejí pávi, bylo slyšet plno ptáčků a nachází se tu i mini-zoo. Po delší odmlce jsme tak doplnili naši sbírku turistických známek.

Vrátili jsme se na Konopiště a zkoukli, jak to vypadá ve výstavním kruhu. Ještě bylo hodně času, a tak hurá do kopce, k zámku Konopiště20140601_105034.jpg

Verunka se těšila na medvěda ušatého, sídlícího v zámeckém příkopu. Obešli jsme zámecké hradby a koukáme dolů do méďova výběhu.. Asi bylo zrovna velké horko, protože chlupáč se nám schoval v malém tunelu a nebyl skoro vidět. Tak třeba příště, Verunka ho na pozdrav vyštěká.

Na výstavě mezitím ubylo stanů i psích domečků, pomalu se blížila naše chvíle v kruhu. A věřte, byli jsme o hodně úspěšnější než předchozí den !

Paní rozhodčí se Verunka náramně líbila, dokonce povídala, že takový typ fenky sama chovala před několika lety a moc se jí líbí. Kdybychom prý byli o trochu pohybově aktivnější, získali jsme první místečko. I tak jsme moc spokojení a děkujeme za krásný posudek.

Verča, posudek: (překlad) Velmi elegantní fena, dobrých proporcí, hezký výraz a hlava, krásné oči, správně široký krk, správně uložené lopatky a dobré nadloktí, rovné nohy, dobře klenutý hrudník, mohla by být v lepší kondici, při pohybu kratší krok   Výborná 4

Fotečky z Jemniště a Konopiště vyčmucháte tady.