Jdi na obsah Jdi na menu
 

8. 5. 2013

Krajská výstava psů

Staňkov, květen 2013

krajv_stankov_2013.jpg

Na druhý květnový svátek jsme jeli do Staňkova u Domažlic, na krajskou výstavu psů. Přihlášená byla Aileenka i se svým štěňátkem Cindynkou, ovšem nakonec se Cindynka den před výstavou rozhodla, že se jí na výlet chtít nebude a začala své první hárání.

Téměř tříhodinovou cestu Aileenka zvládla dobře, páníček několikrát zastavil, aby se proběhla v lese, nezalekla se ani nečekané ranní policejní kontroly na návsi jedné z obcí.  Na sportovní letiště nad Staňkovem jsme dorazili akorát, výstavování pejsků mělo brzy začít. Přívitali jsme se s přáteli z Plzně, Bastíkem, Argem, Tondou a také Berenikou

Už od rána panovalo hezké počasí, sluníčko brzy příjemně hřálo, jen pejskům bylo víc horko a vyhledávali stinná místa. Zlaťáci se jako obvykle na krajských výstavách předváděli až po všech ostatních pejscích, se kterými jsme měli stejný kruh.

Kluci z Plzně se panu rozhodčímu líbili nejvíc, každý vyhrál svou třídu a běželi se tak ukázat ještě jednou, společně, v souboji o titul Krajského vítěze. Tam se nejlépe předvedl Argoušek. Mezi fenkami ovládla třídu mladých Berenika, čekala ji účast v odpoledních soutěžích. 

Pracovní třída, to je už tradičně Aileenka. V postoji se předvedla moc pěkně, vylepšila tím dojem pana rozhodčího, neboť v pohybu ji aileen_stankov_2013.jpgzmáhalo velké horko a nebyl to radostný a veselý běh.

Aileen, posudek: Fena dobrého rámce, ušlechtilá hlava, sněžný nos, dobrý pigment, dobrý hřbet, správné úhlení, lepší v postoji než v pohybu Výborná 1

Čekala nás dlouhá cesta domů, a tak jsme nezůstali na odpolední soutěže. Parádního úspěchu v nich dosáhla Berenika, když zvítězila mezi všemi nejhezčími mladými pejsky výstavy.

aileen-na-hradu-klenova.jpg

Za poznáním jsme se ještě zastavili kousek jižně pod Klatovy, na rozsáhlém hradu Klenová. Aileence se na nádvoří moc líbilo, čmuchala u hradeb, nakoukla do podzemí a v bludišti schodů a bývalých palácových místností nevěděla, kam dříve zaběhnout. Později usnula ve stínu pod stolkem na zahrádce hradní restaurace. Páníček se posilnil a vydali jsme se zpátky do jižních Čech.

Z výstavy i návštěvy hradu Klenová máme plno foteček.