Jdi na obsah Jdi na menu
 

21. 6. 2014

Mezinárodní výstava psů,  Brno, červen 2014

20140621_101953_hlidka.jpg

Naši letošní účast na výstavě pejsků v Brně jsme zahájili výstupem k hradu Špilberk, nedaleko centra jihomoravské metropole. Verunka i Cindy statečně ťapkaly po klikatých chodníčcích do kopce, občas se nám naskytl i hezký výhled do centra. Holky vyčmuchaly kudy k hlavní bráně; po kamenných schodech, klenutým tunelem, jsme vyběhli až na nádvoří. Páníček v pokladně zakoupil turistickou známku města Brna a po krátkém průzkumu jsme se vydali zpět k veletržnímu výstavišti, kde mezitím probíhala výstava retrívrů-psů. 

Moc rádi jsme se u kruhu přivítali s páníčky Celinky. Ta se sice nepřijela podívat a očmuchat plno psích kamarádů, ale těšíme se, že příště už se obě hafiny z vrhu C společně někde proběhnou..

Po několika minutách do kruhu vběhly první fenky, třída štěňátek "ucho sem, ucho tam" . Nejmladší jedinci jsou vždycky kouzelní, ani tady to nebyla vyjímka.

Blížila se pomalu mezitřída. Cindynka sice nebyla úplně ve výstavní kondici, ale vsadili jsme opět na předvedení "veselého psa" a vedlo se nám báječně. Cindynka získala svou první Výbornou na mezinárodní výstavě.

Cindy, posudek: Correct type, enough correct expression, bit narrow chest in front, movement enough light, excellent temperament  Excellent

 

Páníček se trošku bál, jak Verunka zvládne své předvedení, neboť poslední zkušenost z Humpolce, kdy posuzoval také zahraniční pan rozhodčí, nebyla moc dobrá. Proto přišlo na řadu dlouhé šeptání do ouška a přesvědčování, že tenhle rozhodčí je kamarád. A zvládli jsme to výborně!

Verča, posudek: Excellent type, nice head and expression, bit long, movement light,excellent temperament,should be more proud  Excellent 1

20140621_101538_hlidka.jpg

Pac a haf z vyhlídky pod Špilberkem