Jdi na obsah Jdi na menu
 

Národní výstava psů

Mladá Boleslav, červenec 2014

 nvp-mlada-boleslav.jpg

Do Mladé Boleslavi jsme se vypravili úplně poprvé. Páníček zvolil, že pojedeme už v pátek a nedaleko přenocujeme, abychom vyběhly do výstavního kruhu svěží. Naším domečkem se na jednu noc stal Dvůr Lobeč, nedaleko přírodní rezervace Kokořínský důl.

V sobotu ráno jsme asi po půlhodince cesty přijeli do kynologického areálu u řeky Jizery, protékající Mladou Boleslaví. Sluníčko už pořádně pálilo a páník doufal, že budeme někde mít trošku stínu během letního dne. Objevili jsme výstavní kruh! Hurá, je celý zastřešený a bude tam chládek.

Opět se sešlo spoustu krásných pejsků; Cindynka si v mezitřídě vyběhala Výbornou,  předvedení se líbilo a paní rozhodčí hned "prokoukla", že Cindy je vytrvalostní plavec (prý podle hrudníku).  

Cindy, posudek: 2-letá fenka, celkově pěkná v pohybu, hlava se správným okem, nůžkový skus, hezký krk i horní linie, pěkné předhrudí, jemnější bedra, výborně předvedená v pohybu Výborná 4

 nvp-mlada-boleslav_aileen.jpg

Ájinku čekalo překvapení tentokrát neběhala v kruhu s páníčkem, ale s handlerkou Magdou. Již ráno před zahájením posuzování si společné předvedení vyzkoušely; zatímco Cindy se plašila , Ájince se změna líbila, a tak třídu pracovní sledoval páník nenápadně jen jako fotograf.

Magdě s Ájou se v kruhu vedlo parádně; nejenže získaly Výbornou, mezi šesti dalšími fenkami vystoupaly téměř na nejvyšší stupínek a dosáhly tak na zatím největší úspěch za pět let, co se Ájinka na výstavách předvádí !

Aileen, posudek: 5-letá fenka, správná hlava s nůžkovým skusem, výborné tělo správného formátu, výrazné předhrudí, správný hřbet, správná mechanika pohybu, výborná v předvedení Výborná 2, res.CAC