Jdi na obsah Jdi na menu
 

17. 10. 2009

Moravskoslezská národní výstava psů

Brno, říjen 2009

Obrazek

První letošní sníh napadl o něco dříve a my se zrovna chystali na výstavu pejsků až na daleké jižní Moravě, v Brně.

V pátek se páníček vrátil domů už krátce po poledni a začal připravovat naše dečky, cestovní pásy, misky a papání - hned jsme obě věděly, že se pojede někam na výlet. Za chvilku tu byl i páníčkův taťka. Ani na odpolední vycházku jsme nešli. Hop do autíčka (malá na sedadlo pořád ještě neumí vyskočit) a jedeme...

ObrazekCesta je dlouhá, jako bychom přejížděli i do jiného roční období. Doma chladno, mokro a tady hned na první zastávce skáčeme do sněhu to je paráda! největší radost má samozřejmě Aileena, je to její prvnííííí snííííížek. A dováděla pořádně, vždyť ho bylo až po bříško.

 Obrazek

Poznáte, která z nás je na obrázku?

Výstava nás čekala až druhý den, páteční večer jsme strávily v příjemné společnosti páníčkových příbuzných, kterým moc moc děkujeme za ubytování a báječné pochoutky k večeři. Venku byla brzy tma, tak honem na kutě, ať jsme zítra čilé a uspějeme na poli výstavním.

      Sobotní ráno, vyjíždíme s páníčkem a taťkou na brněnské výstaviště. Tam už pobíhá plno pejsků, všude stánky s dobrotami, pískacími hračkami... páníčku, kup nám něco.

ObrazekVýstavní kruh pro retrívry jsme našli docela rychle, ještě zbylo i místečko, kde jsme se usídlili. Páníček nás obě pospíchal přihlásit a pak už se vystavování rozběhlo - nejdříve pejskové, pak fenky. To nejlepší přece nakonec, ne?

Aileenku čekalo předvedení mezi dalšími šesti štěňátky. To byl velký počet, Aileenka se předvedla krásně a i když nedosáhla na umístění, jedno prvenství měla jisté ještě před vběhnutím do kruhu - nejmladší štěňátko ze všech šesti!

Aileen, posudek: Správně pigmentovaná, nůžkový skus, dobře pohyblivá, zatím mírně vyklenutá, Velmi nadějná

 

Mamina Verča jako obvykle nastupuje v třídě pracovní. S páníčkem předvádějí krásný běh dokola a skutečně výstavní postoj (bohužel nemáme foto.. ) Mít lepší kožíšek, mamina by vyhrála, ale i druhé místo je veliký úspěch.

Verča, posudek: Méně osrstěná, s volnější mléčnou žlázou, dobrá hlava, dobrý hrudník i končetiny, příkladná hřbetní linie, Výborná 2

Tak zase příště, haf haf.... ňaf