Jdi na obsah Jdi na menu
 

Novinky 2014

27. prosince 2014 - První opravdu zimní procházkou byl výstup na Todeňskou horu, jižně od Budějovic. Mezi zasněženými smrčky se lesní stezka nejprve vinula po rovině a od značeného rozcestí nás čekal strmý výstup, zakončený vyhlídkou na téměř celé Novohradsko. 

todenska-hora.jpg

Mrazivý vítr nás brzy zahnal na zpáteční cestu. Cindy a Ájinka s nastraženými oušky pozorně sledovaly temná zákoutí lesa pod vrcholkem hory, určitě se tu schovávalo plno zvířátek.

23. prosince 2014

cindy-ceka-na-snih.jpgPři venčení před Štědrým dnem objevila Cindynka u kraje polní cesty za Hosínem poměrně zachovalé sáňky.  Tolik se jí zamlouvaly, že se rozhodla na místě vyčkat na první letošní sníh. 

 

20. prosince 2014 - Vypravili jsme se na odpolední procházku do parku na Hluboké. Na oblíbené vyhlídce nad zámkem jsme se opět společně vyfotily, hádejte která jsme která..

retrivri-na-hluboke.jpg

23. listopadu 2014 - Blíží se nám zima, počasí na koupání už není, ovšem to neplatí pro retrívry.   Verunka a Beátka jely s páníčky na výlet do přírodní rezervace v údolí říčky Dračice. Procházka po úzké lesní stezce na březích říčky byla moc fajn, když se cestička ztrácela nebo byla příliš strmá, Verunka to vyřešila po svém a úsek proplavala mezi velkými balvany. 

pr-dracice.jpg

16. listopadu 2014 - Strávili jsme hezké odpoledne v Mláce; na zahradě plné barevného podzimního listí bylo třeba každý stromeček i zákoutí pečlivě proslídit. Cindy s Carinkou se jako správné sestry i trošku popraly, Beátka s chutí aportovala, Verunka dohlédla, zda se myšky ukládají k zimnímu spánku a Ája když neměla kamarády papoušky Amálku a Alfíka, které by mohla nehnutě sledovat, tak obcházela páníčky a chtěla drbat za ouškem. 

mlaka_listopad2014.jpg

8. září 2014 - V sobotu se na koupališti v kempu Džbán konalo každoroční Dogshow. Od rána hřálo sluníčko, moc se hodilo, že z výstavního kruhu pro lovecké pejsky to bylo jen pár skoků a už se chlupáči cákali, aportovali a lovili vodní zvířátka.

kv-dzban-2014_01.jpg

Ale k výsledkům.. Verunka tentokrát běžela ve třídě vítězů a získala hodnocení Výborná 2.  Jako kdyby tušila, že Cindynka, poprvé v třídě Otevřené, a Ájinka jako pracovní fenka, vybojují první místečka a utkají se o Krajského vítěze mezi zlaťáky!

Obě běžely krásně, "třešničku na dortu" jsme sice tentokrát neochutnali, ale vezeme domů tři stříbrné pohárky.

 

26. srpna 2014 - Vypravili jsme se na krátký podvečerní výlet do Sedla, abychom si přivezli potvrzený Průkazu původu, a tak všem psím nápadníkům štěkáme, že

Cindynka je prvním chovným retrívrem našeho vrhu C.

 

21. srpna 2014

vrh-c_2.narozeniny.jpg

10. srpna 2014 - Po roce jsme opět strávili několik krásných dnů v oblíbeném Lednicko-Valtickém areálu na jižní Moravě. retrivri-na-svatem-kopecku-2014.jpg

 

Páníček s sebou tentokrát měl kolo a procestoval nová, dosud nepoznaná místa. Společně jsme pak poprvé vystoupali na Svatý kopeček nad Mikulovem. retrivri-pod-devinem-2014.jpg

 

Zdolali jsme výstup na hrad Děvičky, část naučné stezky přes skalnatou vyhlídku zvanou Strážce až pod vrchol  Děvín, to vše pod vedením osmileté Verunky, která zaslouží velký obdiv.

 

Odměnou bylo koupání v zatopeném lomu u Mariánského mlýna a návštěva vinného sklípku ve Valticích. 

Přineseme reportáž, i z cyklovýletů...

 

3. srpna 2014 - Podruhé jsme letos zavítali na Konopiště, Retriever klub pořádal III.Oblastní výstavu. Dařilo se nám a tentokrát vezeme i medaili; Cindynka v mezitřídě uspěla na Výbornou, Ájinka jako pracovní fenka také Výborná a Verunka se paní rozhodčí líbila nejvíce a získala Vítěze třídy veteránů.

ov-konopiste-2014.jpg

Společné foto před výstavním kruhem se náramně povedlo, nazvali jsme ho "Třikrát veselý pes".

28. července 2014 - V neděli jsme měli celodenní výlet; cestovalo se do Pardubického kraje, za psím bráškou naší Verunky, Waxem z Vlčích luk.

Navštívili jsme také skanzen na Veselém kopci. Tady se nám moc líbilo, holky čmuchaly na každém dvorku, zajímalo je koupání v Dlouhém potoce a také vůně staročeských specialit. Povedlo se krásné společné foto před chalupou, kde se natáčel i Cirkus Humberto.

vesely-kopec.jpg

 wax-z-vlcich-luk.jpgPo krátkém obědě ve stylové hospůdce U kováře Matěje zbývalo pár minutek do Nasavrk u Chrudimi, kde už nás čekal Waxík s páníčky.

Mohutný, zlatě zbarvený pesan, byl z návštěvy psího příbuzenstva nadšený; štěkal radostí, běhal za holkami, občas přinesl ukázat některého z plyšáků, zkoukl co nového v kuchyni a hned zase hlídal vchod do domu. Je krásně poznat, že s Verunkou jsou z jednoho vrhu; nejen svými zvyky, o kterých páníčci povídali, ale na první pohled psíma očima a výrazem.

spolecne-foto-s-waxem.jpg

Po krátké bouřce hurá na procházku; okolím prochází Keltská naučná stezka, kousek jsme ji prošli a pesani se zchladili v Debrném potoce. Celá psí smečka pak ještě dováděla, Waxíkovi se moc líbil létající talíř, zatímco Ája a Cindynka neúnavně aportovaly míčky a Verunka několikrát oběhla a prozkoumala zákoutí všech zahradních keříků.

Děkujeme za krásné odpoledne
a těšíme se s Waxíkem a páníčky zase někdy na viděnou.

 

21. července 2014 - Poprvé jsme se vydali okusit výstavní atmosféru v Mladé Boleslavi. Do mezitřídy opět vběhla Cindynka, i tentokrát máme Výbornou a navíc krásné 4.místečko.

20140719_123710_lucni.jpg

Svého dosud největšího výstavního úspěchu však dosáhla Ájinka; páníček nachystal změnu, zůstal v roli fotografa  a do kruhu s ostatními pracovními fenkami vběhla Ája s handlerkou Magdou. Předvedení se jim povedlo báječně, získaly Výbornou a při závěrečném výstavním postoji vystoupaly téměř na nejvyšší příčku.

Ájinka 2.místo a ke svému titulu rezervního čekatele šampiona práce přidává výstavní titul res. CAC.

Děkujeme Magdě za super předvedení !

Na výstavě dosáhli obrovských úspěchů také pesani z Basťotýmu, Argo s páníkem Petrem a pod dohledem taťky Bastíka zvítězil ve třídě šampionů a navíc se pyšní titulem Národní vítěz. Ve třídě mladých pejsků vybojoval post nejvyšší Iggy (Iker Du Bois De La Rayere) a nese si krásné hodnocení Výborný 1, titul CAJC.

Gratulujeme do Chválenic a do Plzně !

 

23. června 2014 - Verunka a Cindynka v sobotu zdatně zdolaly výstup na hrad Špilberk v centru Brna a ještě přidaly parádní úspěch na Mezinárodní výstavě, pořádané tradičně na veletržním výstavišti.

spilberk--verunka-a-cindy-pred-branou.jpg

Cindy v mezitřídě vybojovala svou první Výbornou na velké výstavní akci, panu rozhodčímu se velmi líbil její temperament. Verunka převedla, jak běhá v kruhu Výborný veterán, a navíc přidala 1.místečko. Jako aportík přinášíme mini-reportáž.

 

16. června 2014

Dnes je tomu už pět let, kdy přišlo na svět prvních deset chlupáčků z Borových lesů, vrh A po Verunce a Bastíkovi.

vrh-a_5.narozeniny.jpg

Pěti retrívřím bráškům a pěti sestřičkám přejeme zdraví, spoustu mazlení, radostného štěkotu a stále nových zážitků s Vašimi páníčky i psími kamarády.

Všechno nej nej do dalšího roku psího života !

 

2. června 2014 - O víkendu jsme soutěžili na Speciální a Klubové výstavě, pořádané Retriever klubem na Konopišti. V mezitřídě předvedla Cindynka hezký výkon a splnila tak poslední z podmínek pro uznání chovnosti.  Verunka opět vyběhla na travnavou plochu spolu s dalšími veterány, tentokrát vezeme domů krásný posudek a 4.místo s hodnocením Výborná. A tu je výstavní reportáž !

klubv_rk_konopiste-2014_01.jpg

19. května 2014

Beátka a její sourozenci z vrhu B slaví dnes 2.narozeniny

beatka_2.narozeniny.jpg

Přejeme všem plno psího zdravíčka, ať jste nadále tak hraví a dovádiví, jako když jste skotačili ve výběhu pod keřem, soupeřili ve smečce a proháněli mamku Verunku a sestru Áju.

vrh-b_2014.jpg

 

12. května 2014 - O víkendu se konaly každoroční Klubové výstavy retrívrů, pořádané KCHLS na závodišti Zlatá podkova v HumpolciJelikož se Cindynka ve čtvrtek odpoledne během stříhání rozhárala, na výlet se tak vypravila jen Verunka s Ájou. Jak to dopadlo už  vyčmucháte v naší reportáži.

20140510_103944.jpg


5. května 2014 - Cindynka se zúčastnila výcvikového pobytu nedaleko Týna nad Vltavou. Od čtvrtka jsme každé dopoledne vyjeli k nedalekému Kamennému rybníku, procvičovalo se dohledání srnčích spárků, vodění psa a aportování na suchu i ve vodě.

ovvr_kemp-rusalka-2014.jpg

Spolu s ostatními pejsky, převážně labradory, Cindynka v neděli úspěšně zvládla OVVR bonitaci.

 

22. dubna 2014 - Naší Verunce je dnes krásných osm psích let.

Přejeme spoustu radosti, pevného zdravíčka

a jako dárek, Verunko, připlouvá veliká (pa)rybička

verunka_8.narozeniny_02.jpg

Nebylo snadné tygřího žraloka ulovit a přeprat,

Verunka to zvládla a ukázala kdo má navrch...

verunka_8.narozeniny_01.jpg

5. dubna 2014 - Vypravili jsme se za Carinkou a jejími dvěma kamarádkami, labradorkami Eli a Aidou, zahájit sezónu Mláka 2014Počasí nebylo ještě pro psí plavecké lekce, odpoledne jsme tak s páníčky strávili na zahradě u chalupy; trošku se aportovalo, okousaly jsme pár borovicových polínek, tu a tam sluply i pamlsek.

mlaka_duben-2014.jpg

11. března 2014 - A máme tu dvě povedená videa z výcviku přinášení pernaté zvěře. V rámci přípravy na OVVR se Cindynka učí i pokročilejší dovednosti;

aileen_bazant.jpg

 

po vzoru mamky Aileenky...

 

 

 cindy_bazant.jpg

 ...přinesla sama velikého bažanta!

Ještě přidat trošku toho retrívřího elánu..

 

10. března 2014 - Jarní počasí o víkendu přálo koupání. V potoce Kyselá voda u nás za lesem bylo třeba zkouknout rybí stavy; Verunka proběhla okolí dřevěné lávky po obou březích a Cindy s Ájou mezitím řádily ve vodě.

Cestou domů pak předvedla Cindynka ukázkový Klid před zvěří, když jen několik metrů před ní vyrazila srnka a než páník stačil vyslovit povel, Cindy si sama sedla a jen pozorovala.

verunka-a-cindy-v-potoce.jpg

V neděli jsme podnikli výlet do Terčina údolí u Nových hradů. Říčka Stropnice má průzračnou vodu, kde se tu a tam vyskytne i takový pstruh. Průzkum provedla Beátka; sice žádnou rybičku neobjevila, ale slídit bylo lákavé i v kopcích podél cesty k umělému vodopádu.

beatka-v-tercine-udoli.jpg

 

1. března 2014 - Na českobudějovickém výstavišti se dnes konala 14.Jihočeská oblastní výstava psů. Do mezitřídy nastoupila Cindynka se svou sestrou Nikolkou (Colette), jako pracovní se hned poté předvedla Ájinka.

ov_cb_2014.jpg

Cindynka si vedla parádně, mezitřídu retrívrů vyhrála a získala své první hodnocení Výborná 1. Nikolka získala 4.místečko, v odpoledních soutěžích se ještě hezky prezentovala s Lucinkou v soutěži Dítě a pes.

I Ájinka si tentokrát výstavu užila, v kruhu působila uvolněně, výstavní postoj se jí povedl a vybojovala známku Výborná 2.

17. února 2014 - Sobotní šumavský výlet jsme nazvali Za sněhem na Kvildu. Verunka si užívala běhání po zasněžených pláních pod vrcholkem Orlem a jen chvilkami zkoukla, kde má zbytek výpravy. To Cindynka vytrvale proháněla mamku Aileenku, a když ji páníček vzal na dlouhé vodítko, opakovala si, jak se lovecký hafan chová v lese.

ns-nelesni-krajina.jpg

27. ledna 2014 - Letošní zima konečně přivála trochu sněhu. Vyběhly jsme na nedalekou louku a až do zapadajícího sluníčka dováděly, slídily v čerstvých stopách a Cindynka také aportovala. Páníček hodně fotil, nakoukněte do našeho nového zimního fotoalba.

louka_zima_2014.jpg

Co jsme prožívali v roce 2013 a starší novinky