Jdi na obsah Jdi na menu
 

24. prosince 2011

Přejeme všem krásné vánoční svátky

bohatého ježíška, spoustu dobrého cukroví

a mnoho splněných přáníček

 

19. prosince 2011 - V neděli jsme navštívili přátele z Plzně a společně podnikli předvánoční psicházku v lesích u Starého Plzence. Celkem nás ťapkalo pět goldenů a dva flatíci. Užili jsme si spoustu legrace, páníček fotil a fotil.. 

img_1408.jpg


16. prosince 2011 - Před Vánoci jezdíme venčit na známá místa v okolí Budějovic V týdnu jsme běhali na loukách u kapličky Panny Marie Lurdské pod Lišovem, další den jsme prozkoumali naučnou stezku u Velkého lomnického rybníka..

161220116025.jpg

..a dnes po poledni jsme se vydali do Trhových Svinů, na stezku ke kostelu Svaté Trojice a dále k Buškovu hamru. Páníček cestou ztratil stopu a hamr jsme nakonec minuli I tak to ve větrném počasí bylo bezva venčení .

 

1. prosince 2011 - img_1142.jpgDlouho jsme nebyly na žádném výletíku. Až poslední listopadovou sobotu jsme s páníčkem, Marcelkou a Rickem vyjely k Písku a dále do Sudoměře hledat pomník vítězné bitvě Jana Žižky .

Hezký podzimní den lákal i ke koupání, náramně jsme toho využily. A pak už spoustu běhání, čmuchání a hledání myšek na přilehlé louce. V dálce padaly výstřely, asi zrovna probíhal hon na kachny .

 

Sluníčko nás ještě chvilku provázelo, proslídily jsme tedy i naučnou stezku kolem rybníka Řežabinec, nedaleko pomníku. Je to chráněná oblast, žije tu spousta vodního ptactva. A po roce jsme znovu zavítaly do nedalekých Kestřan, omrknout horní i dolní tvrz .

 

26. října 2011 - O víkendu se pod záštitou KCHLS v Chlumu u Třeboně konaly Mezinárodní všestranné zkoušky retrieverů. Náš taťka štěňátek vrhu "A", Bastien z Makových dvorů, úspěšně absolvoval oba náročné a chladné zkouškové dny, v neděli dokonce zazářil na vodní části zkoušek (ocenění Nejlepší voda) a získal do průkazu původu na zkouškovém poli velmi ceněné "U" .

Moc moc gratulujeme do Plzně páníčkům Petrovi a Janě !

U nás aktualitka není, snad jen malinká výstavní reportáž... čmuchejte..

 

17. října 2011 -

Hledáme hodné páníčky a psí společnost pro svou malou kamarádku Anetku,

toho času v psím útulku v Táboře.

171020115888_1.jpg

Anetka je asi jedenapůlroční štěně (kříženka labradora, výška v kohoutku přibližně 40cm), učenlivé, ale smutné, toužící po pohlazení a po někom, kdo by ji měl rád a uměl jí to hlazením a trpělivým přístupem dát najevo.

Anetka čeká na telefonu 381 264 880. Nebo se ozvěte nám.

 

14. října 2011 - Po delší době přinášíme nějakou aktualitku, abyste věděli, že nespíme na vavřínech Páníček pilně pracuje na domečku, a tak moc času na výlety nebo výcvik teď není.. Každý den aspoň chodíme čmuchat do lesa a nosíme domů hříbky, aby bylo co papat A páníček se už prokousal fotkami z výstav v Brně a Oslavanech, tak hledejte..

 

19. září 2011 - Máme za sebou jihomoravský výstavní víkend 

Aileen se rozhárala, a tak s páníčkem do Brna a Oslavan jela jen Verunka. Oba dny jsme se ukázali ve třídě Šampionů, na sobotní Moravskoslezské národní výstavě vyběhala Verunka 2.místo a titul res.CAC 

V neděli na Klubové výstavě retrívrů v Oslavanech, pořádané Retriever-klubem, jsme získali známku Výborná 4 a zůstali těsně pod stupínky nejlepších.

img_9424_.jpg

Poznali jsme i krásné okolí městečka Rajhrad jižně pod Brnem, které se stalo naší základnou pro oba výstavní dny. Jak vidíte na fotce, Verunce se moc líbilo v zámeckém parku v Židlochovicích


6. září 2011 - Od rána sluníčko, nám se nechtělo celý den 02---zaton--aileen-a-verca-u-kostela-sv.jana-krtitele.jpgležet na travičce a relaxovat, a tak hurá za poznáním. Páníček mrknul do mapy a připravil minivýlet .

Jeli jsme do Zátoně, omrknuli místní kostel a dále do vodáckého kempu Branná. To byla paráda, Verunka si při koupání ve Vltavě troufla i do proudu, ale jen trošku.. 

Pak už jsme se vydali pro druhou dnešní turistickou známku, do Rožmitálu na Šumavě. Tady mají opravený kostel a hezký park, jen k zřícenině lesní kaple jsme neťapkali. Jak se páníček dozvěděl od slečny v infocentru, kaple je hodně zarostlá

5. září 2011 - Víkendové setkání vrhu "A" z Borových lesů bylo báááječné Počasí přálo jak sobotní výstavě v Rybníkách u Dobříše, tak společným procházkám a koupání ve Štěpánském rybníku. Mrkněte kolik nás přijelo..

setkani2011.jpg

zleva Alain, Aaron, Aileen, Argo, Anthonio, Andy, Angie a před nimi pyšní rodiče Verča a Bastien

DogShow v Rybníkách byla úspěšná, mezi kluky zvítězil Tonda (Anthonio) a jako třešničku k V1 v třídě Otevřené přidal ještě Krajského vítěze Hned za ním bráškové Argo V2 a Rony (Aaron) V3.

Holky si výstavní třídy šikovně rozdělily; Angie ve třídě Otevřené vyběhala V1 VT (při neúčasti sestry Amy, která zrovna hárá), pak vběhla do kruhu Aileen jako pracovní fenka, s posudkem,který nás moc potěšil, získala V1.

A nesmíme zapomenout na rodiče; tak tedy Bastien v třídě Pracovní V1 VT a Verča poprvé ve třídě Vítězů taktéž V1 VT .

Páníček tentokrát nefotil, ale plno foteček jistě brzy objevíte na stránkách Bastíka a Arga

A trochu dodatečně...

Moc moc gratulujeme Bastienovi i jeho páníčkům k dovršení Šampiona krásy ČR a získání titulu Dual Purpose šampiona

 

28. srpna 2011 - Parádního úspěchu dosáhla dnes Ája na Klubových podzimních zkouškách ve Vacíkově; s páníčkem v týdnu poctivě nacvičovala vlečení pernaté i srstnaté zvěře, také slídění s dohledávkou a vyplatilo se

Ája se s počtem 173 bodů

umístila v 1.ceně na celkovém 4. místě

z 19 retrieverů, kteří za slunečného počasí nastoupili do zkouškového klání.

 

Zároveň posíláme velikou gratulaci bráškovi Roníkovi, který s páníčkem Mirkem zvládnul Barvářské zkoušky s počtem 105 bodů také v 1.ceně .

A ještě malá zajímavost - Ája dosáhla stejného počtu bodů jako před třemi lety mamka Verunka, také na Podzimních zkouškách ve Vacíkově

 

24. srpna 2011 - Ač to vypadá, že se u nás v srpnu nic neděje, opak je pravdou . Míša s Marcelkou strávili parádní týden ve Vysokých Taurech v Rakousku poznáváním hoodně vysokých vrcholků, až 2500 m.n.m.

img_9120.jpg

Každý den se Ája připravuje na své druhé lovecké klání; poslední srpnovou neděli ve Vacíkově se pokusí s páníčkem zdolat Podzimní zkoušky !

A blíží se nám dlouho očekávaná akce, setkání vrhu "A" v rekreačním středisku Sv.Štěpán, doplněné psí výstavou - Dogshow 2011 v Rybníkách u Dobříše, kde se Ája i Verunka premiérově představí každá v nové výstavní třídě - Ája už jako fenka pracovní a Verunka se popere o úspěch ve třídě Šampionů

 

21. července 2011 - Poprvé jsme zavítaly na jižní Moravu, do kraje plného vinohradů a  přátelských lidí na každém psím krůčku  Naše toulky Národním parkem Podyjí, vinicemi na Znojemsku či Pálavskými vrchy byly často celodenní, páníček nás nešetřil, a tak  jsme tu a tam skončily i ve vinném sklípku 

img_8558.jpg

Vrcholným zážitkem  dovči v báječném kraji byl Lednicko-Valtický areál, s rozsáhlým lesoparkem a mnoha památkami, které jinde v krajích českých nenajdete Jako na fotečce, znáte lepší místečko na Rendez-vous?

img_8651.jpg

Počasí páníček objednal skoro na celý týden, bohužel ve čtvrtek se trošku pokazilo a my stihly proťapkat jen okolí Valtic. Lednicko si necháváme někdy na příště, víme jistě, že naše retrívří čumáčky si to na jižní Moravu ještě namíří...

 

9. července 2011 - Jsme doma z báječné dovolené strávené v Čeňkově pile,  u řeky Vydry na Šumavě. Každodenní toulky přírodou, naučná stezka Povydří, výstup k Prášilskému jezeru, rozhledně na Poledníku a poznání mnoha dalších významných míst národního parku Šumava, to vše nás naplnilo novými zážitky

img_7430.jpg

Naťapkaly jsme plno kilometrů a s páníčky užily spoustu legrace.  

 

2. července 2011 Dnes se v Rosovicích u Dobříše konaly Speciální zkoušky z vodní práce, pod záštitou Klubu chovatelů loveckých slídičů. Přes větrné počasí bylo prostředí u Nového rybníka báječným místem pro zkoušky.

Ája s páníčkem úspěšně zvládnula všech sedm disciplín

a stává se tak prvním retrívrem z Borových lesů

s loveckými zkouškami

 

23. června 2011 - O víkendu se u Roníka v Nučicích, na oslavu druhých narozenin vrhu "A" z Borových lesů, konalo retrívří setkání. Sešlo se nás sedm chlupáčů - Verča, Bastík a pět štěňátek Odpoledne s přáteli bylo báječné, spoustu dobrého papání a i když nás trošku zlobilo počasí, i grilování se vydařilo.

img_6562.jpg

Roník s páníčkem Mirkem nás také vzali na procházku do okolí svého domečku . Přinášíme  parádní akční fotky z venčení a také pár společných při pózování.

Děkujeme za pozvání našim hostitelům - Mirkovi, Martině a Roníkovi

 a všem zúčastněným za příjemné sobotní odpoledne

 

16. června 2011

Všem retrívrům našeho vrhu "A"

přejeme k 2.narozeninám hodně zdravíčka, dobrot

a plno báječných zážitků a psích radostí v roce dalším

 

14. června 2011 - V sobotu se v Rokycanech konala 46.Podbrdská krajská výstava psů. Naše retrívří výprava byla velmi početná a získali jsme spoustu úspěchů .

img_5896.jpg

Společné foto na louce u sportovního letiště jsme zvládli ještě před blížícím se deštíkem Zleva Aileen (tentokrát jako doprovod), Anthonio (V1 VT , třída Otevřená), Argo (V2, Mezitřída), Bastien (V1 VT, třída Pracovní), Verča (V1 VT, třída Otevřená, Krajský vítěz) a Aaron (V1 VT, Mezitřída).

Všem moc moc gratulujeme a děkujeme za báječný společný den

 

6. června 2011 - O víkendu jsme navštívili teprve tu pravou Šumavu - strávili jsme dva volné dny ve Špičáku u Železné Rudy, procházkami k vrcholkům nad tisíc metrů nad mořem a především...

img_5627.jpg

..k ledovcovým jezerům v Národním parku - v sobotu k jezeru Laka a druhý den 9km okruh ze Špičáckého Sedla k Černému a Čertovu jezeru.  

 

24. května 2011 - V neděli jsme putovali po šumavských vrcholcích, hraniční stezkou na hřebenech, mezi Třístoličníkem, Trojmeznou horou a místem zvaným Trojmezí. Nakoukli jsme tedy i do sousedních zemí, Německa a Rakouska

aileen-a-verca-na-tristolicniku.jpg

Také k nám doletěla parádní zprávička od Aileenky brášky Anthonia. Ten strávil víkend p5220661.jpgběháním ve výstavních kruzích v Litoměřicích, v sobotu na Národní a v neděli na Mezinárodní výstavě.

  Spolu s paničkou Karolínkou se rozhodčím moc líbili a vystoupali na příčku nejvyšší - jak v sobotu tak i v neděli

Anthonio získal v Litoměřicích za jeden víkend 2x V1 CAC a stává se tak druhým čekatelem šampiona krásy našeho vrhu "A" z Borových lesů.

 Posíláme gratulace k vrcholným úspěchům

  Toníkovi i páníčkům do Plzně

 a děkujeme za bezvadné předvedení

 

18. května 2011 - img_5271.jpgCelý víkend jsme strávili v plzeňském kraji, v okolí Konstantinových lázní, procházkami v přírodě a dobýváním zaniklých hradů.
Opravdovým zážitkem byl čedičový lom, na naučné stezce Hradišťský vrch, právě u Konstantinových lázní.

Máme sedm nových turistických známek a hlavně moc báječných zážitků


A dnes nám z ČMKU přišel dopis - s diplomem a tedy oficiálním udělením titulu Český šampion naší Verunce.

 

8. května 2011

A je to doma

img_4993.jpg

Na letošní prestižní Klubové výstavě retrívrů, pořádané KCHLS, získala naše Verunka v Otevřené třídě, v konkurenci 16ti dalších fen, dlouho a toužebně očekávaný druhý titul CAC a stává se tak (zatím neoficiálně)

Českou šampionkou krásy

 

1. května 2011 - První letošní psí výstava nám přinesla parádní úspěchy Nedaleko Hluboké nad Vltavou, v kempu Křivonoska, se konala krajská výstava všech plemen - Aileen v mezitřídě a Verča v třídě pracovní získaly obě Výbornou 1 Vítěze třídy !

Z našeho předvedení bohužel nemáme fotečky.

 

25. dubna 2011 - Na sobotní Mezinárodní výstavě psů v Českých Budějovicích zvítězil Aileenky bráška Argo v mezitřídě a získal titul Čekatele šampiona krásy ČR

img_4613.jpg

Veliká gratulace letí z Borových lesů páníčkům Petrovi a Janě do Plzně !

 

22. dubna 2011 -

Naše Verunka slaví své 5.narozeniny !

Všechno nej nej nej, spoustu radosti, psích dobrot

a hodně lásky od Tvé lidské smečky

img_4585.jpgNa oslavu jsme si dali skutečně celodenní výlet na Vysočinu.

Výstup na Javořici, proslídění hradů Janštejn a Štamberk a na závěr město se zřejmě nejúžasnějším náměstím na našem území - Telč.

A Verunka oslavila narozeniny vskutku retrívřím způsobem - koupáním v Telčském zámeckém parku

Moc moc báječných zážitků a k tomu i další plány na nadcházející víkend, takže reportáž a fotečky doplníme do konce dubna.

 A abychom nezapomněli..

Všem přejeme báječné Velikonoce,

 bohatou pomlázku a užívejte jarní sluníčko

 

12. dubna 2011 - V sobotu jsme navštívili Slavonice, prozkoumali vojenský bunkr (součást Slavonického pevnostního areálu) a vydali se po stopách loupežníka Grassela Tak čtěte

img_4378.jpg


6. dubna 2011 - Víkend se opravdu vydařil, v sobotu jsme se vypravili na Rabí, nejrozsáhlejší hradní zříceninu na našem území, a také poznávačku města Horažďovice. A jaký výlet byl?

hrad-rabi.jpg

Na nedělní odpoledne páníček z mrazáku vyndal kačenku Nacvičovali jsme na lovecké zkoušky - dohledávka na kraji lesa, vlečka a na závěr marking s výstřelem


25. března 2011 - V týdnu slibované, téměř letní počasí se vyplnilo, páníček si vzal  dovolenou a společně jsme měli báječný den Poznali jsme historické centrum Prachatic a vypravili se k nedaleké rozhledně na Libíně. A tady už naše pravidelná reportáž.

img_4050.jpg


20. března 2011 - Zdolali jsme kopec Jarník u Písku.img_3924.jpg

Od rána u nás doma svítilo sluníčko, páníček narychlo vymyslel výlet  Autem jsme se svezli do Písku a odtud už pěšky na kopec Jarník s vysokou rozhlednou. Tu jsme obě - jako správní hlídací psi - obsadily hned u vchodu, zatímco páníček si dal výstup k 35m vysoko vybudované vyhlídkové plošině.

A výhled se mu moc líbil


 

27. února 2011 - Každý víkend objevujeme nová místa a i tentokrát máme parádní zážitky.

39---cestice--kaple-povyseni-sv.krize--aileen-s-verunkou.jpgVypadá to malinko jako řecká Akropolis Ale není, jsme stále v kraji jihočeském, v Česticích u Volyně. Zdolali jsme také kopec Kbíl a proslídily hrad a zámek Střela u Strakonic.

 

To vše přinášíme v mega-reportáži.

 

19. února 2011 - Navštívili jsme zříceninu hradu v Borotíně na Táborsku. Páníček má svou první letošní turistickou známku a my se podívaly i do rozsáhlého hradního podzemí

img_2954.jpg


6. února 2011 - img_2691.jpgPrvní únorová neděle jakoby oznamovala příchod jara, od rána sluníčko a krásně teplo. Páníček chtěl odpoledne trávit doma a na zahradě, ale my ho svým retrívřím cestovatelským elánem přesvědčily, že se pojede na výlet Huráá!

Jedeme do obce Zbudov, na blata, k pomníku rychtáře Kubaty.

Verunka už tu před třemi lety byla a tenkrát rychtáře pořádně vyštěkala No není divu, když je o tolik většííí

Okolí je pro venčení pejsků ideální, louky kam jen dohlédnete a bahenní retrívři (jako Verunka) si také přijdou na své - s příchodem jara a táním sněhu všude spoousta kaluží, mrkněte do fotogalerie..


 

29. ledna 2011 - Dnes jsme se vydali do Nových hradů, na dlouhou procházku v Terčině údolí. Spolu s námi i Andy s páníčkem Tomem. Počasí nám báječně vyšlo, vodopád na který jsme se moc těšili, byl krásně zamrzlý, viděli jsme i pár lesních zvířátek, které Aileen s Verunkou neváhaly trochu prohnat

img_2552.jpg

Nejpovedenější fotečky po kliknutí na obrázek

24. ledna 2011 - Máme za sebou další parádní víkend  

img_2158.jpg Sobotní ráno, vyrážíme směr Lomnice nad Lužnicí, na procházku mezi rybníky Víra, Láska a Naděje. Nikde ani nožka (ani ta psí..), páníček nás nechal běhat, skákat, lítat na volno Fotit momentky bylo občas fakt nebezpečné... pozóór, Aileena !!


img_2355.jpgA v neděli žádný odpočinek, vyrážíme do Habří, nedaleko Č.Budějovic, pod vrcholek Kluk. Páníček někde vyčmuchal, že je tam zajímavá zřícenina kostela. No štěkněte, bylo tedy nutné vše prozkoumat a proslídit Na fotečce jsme  obě hodně malinké, ale jinak nás bylo vidět celou procházku až moc

Více fotek jako obvykle zde

10. ledna 2011 - V novém roce jsme se dali na psí frisbee  Zatím nejúspěšnějším hráčem je Verunka, její skoky do výšky nemají konkurenci  

verunka-chyta-frisbee.jpg

Plno akčních fotek v novém fotoalbu, klikněte na obrázek

Novinky 2010