Jdi na obsah Jdi na menu
 

Novinky 2012 - 1.část

23. října 2012 - O víkendu se nám štěňátka rozjela se svými páníčky do nových domovů.

img_3843.jpgCelinka se už od pátku zabydluje na Moravě, ve své lidské smečce si nejvíce oblíbila Aničku. Také se už pustila do zahradních úprav a zvyká si na první povely, přivolání už jí prý docela jde.

 

V sobotu dopoledne se na dalekou cestu do Prahy s páníčkou Martinou vydala naše prvorozená Cita. A zvládla první jízdu autem jako zkušený pes-cestovatel. obraz0624.jpg

Odpoledne se nám tu vystřídali tři návštěvy krátce po sobě; po obědě přijela rodina pro Caseyho (Matýska). Náš jediný pejsek své páníčky viděl poprvé a hned si je oblíbil. Ještě ten večer jsme dostali krásnou fotečku z nového domova na Plzeňsku, jak se Matýsek zajímá o bagr, aby ho práce na zahradě v dalších dnech neunavila.

img_0138.jpg

Pak jsme přivítali druhou výpravu z hlavního města, pro Carinku. Doma na ni už čekal zástup plyšáků a také krásný pelíšek s ohrádkou.

 

A ještě se v sobotu201020121557.jpg odpoledne vydala do Brna Claire. Cestovala s psí kamarádkou Nerou, jistě z nich brzy bude bezva dvojka a budou páníčkům dělat jen radost. Dalekou cestu zvládla dobře a doma zalehla hned do pelíšku.

p1010016_-2-.jpg

V neděli odpoledne přijela rodinka z Vyššího Brodu pro naši Colette (Nikolku). Nikolka má kamarády děti Lucinku a Lukáška, už poznává i okolí svého nového domova a je to stále veliký mazlík.

 

19. října 2012 - Štěňátka včera celé odpoledne pomáhala s podzimním úklidem zahrady, bylo třeba prohloubit některé jámy a zkrátit přerostlé větve keřů.

vrh-c_20121018_32.jpg

A dnes se nám už jedna psí slečna vydala do nového domova; Celinka se svými páníčky po poledni vyrazili na Moravu, do České u Brna. Navečer jsme dostali zprávičku, že cesta proběhla dobře a Celinka dostala takový hlad, že se po příjezdu hned dala do granulek a miska s vodou přišla také vhod. 

16. října 2012 - Dlouho jsme nepřinesli žádnou novinku  páníček byl pracovně velmi vytížen a také kvůli zahraniční pracovní cestě se k aktualitkám nedostal... Dnes to trochu napravíme 

Minulý víkend v neděli se páníček s Verunkou vypravili do Plzně, na krajskou výstavu v Doubravce. I když cestu provázelo jen deštivé počasí, přijeli jsme akorát, abychom viděli výstavní předvedení Toníka (Anthonio z Borových lesů), který si vyběhal V1 Vítěz třídy a premiérově i štěňátka z našeho vrhu B - Berušky (Berenika z Borových lesů) s páníčkou Janou.

veru-a-beru.jpg

Veru a Beru, aneb dvě retrívří generace na výstavě v Doubravce

Beruška se předvedla ve výstavním kruhu parádně, získala známku Velmi nadějná 1 a jako třešničku na dortu přidala 2.místo mezi všemi štěňátky na výstavě.

Moc moc gratulujeme Berušce a jejím páníčkům do Třemošné

Cestou domů z Plzně se páníček s Verunkou zastavili v Chanovicích. Sice už bylo po návštěvní sezóně, přesto nás milá paní pustila prohlédnout si expozici lidové architektury na kraji obce a máme odtud další turistickou známku.  

Z Chanovic to není daleko do Kadova. Tedy pouze v případě, že to vezmete "zkratkou" jako páníček, který chtěl vyzkoušet jak si naše autíčko-čtyřkolka poradí na rozbahněné lesní cestě . Byla to parádní jízda..

kadovsky-viklan.jpg

Verunka u kadovského viklanu

Z výletu do Chanovic a Kadova máme plno foteček. A samozřejmě ve fotoalbu našich štěňátek jsme toho spoustu doplnili, už nám smečka hodně vyrostla..

vrh-c_20121012_07.jpg

V pátek přijel našich sedm štěněcích statečných navštívit pan veterinář. Prohlídka a první očkování proběhlo v pohodě, a jak asi tušíte, následovalo tetování do oušek.. I to všichni zvládli a aby nebylo tak jednoduché poznat, kdo hrabe pod keřem, nebo kdo tahá misku z vodou po zahradě , ještě ten den jsme štěňátkům sundali barevné stužky.

A nakonec, v sobotu se konala v Českých Budějovicích podzimní Mezinárodní výstava psů. Barvy naší CHS hájil opět Toník (Anthonio z Borových lesů) a byl velmi úspěšný, vyběhal si 2.místo a titul res.CAC.

Gratulujeme do Plzně a děkujeme za sobotní návštěvu u nás

2. října 2012 - Štěňátka dnes trávila celé odpoledne venku ve výběhu. Doplnili jsme fotečky z víkendu a také nová videa - honěná okolo oblíbeného keře a Aileenka se štěňátky.


1. října 2012 - Máme za sebou "návštěvní" prodloužený víkend.

Na štěňátka se přijeli podívat budoucí páníčci. Všichni byli cestou do naší chovatelské stanice jistě moc zvědaví a štěňátka ukázala snad všechno co dovedou - mazlení, kousání, menší i větší sourozenecké pranice, dobývání "hornického dolu" pod keřem a především neutuchající elán a chuť dovádět. Jsme moc rádi, že i přes špatnou předpověď během týdne nás nakonec po volné dny provázelo sluníčko.

Tak tedy pěkně po pořádku...img_7850.jpg

V pátek nás navštívila rodinka z České u Brna, kde se zabydlí naše Celinka. Mezitím přijeli na kukandu přátelé z Plzně s Bastíkem a Argem, aby se také potěšili s další retrívří generací.

img_7917.jpg

Odpoledne jsme přivítali rodinu z Prahy, kterým se nejvíce líbí Carinka a jak jsme se dozvěděli, už na ni doma čeká úplný zástup plyšáků a hraček.

Navečer jsme se s Verunkou vypravili do Týna nad Vltavou, na krátkou "běhanou" s Belindou. Psí slečna z vrhu B roste každým dnem a je to veliká dračice.

img_7840.jpg

Přinášíme vzácnou fotečku, kdy Belča na chvilku zapózovala...

V neděli jsme si užívali pohodu se štěňátky. Páníček na lehátku fotil veškeré dění v psím výběhu. Holky hrály na honěnou...

img_7943.jpg

...Matýsek se slunil...

img_7954.jpg

...a mamka Ája si asi říkala "vlezte mi všichni na záda"

img_7924.jpg

img_7903.jpg

Okolo poledne se dočkala své páníčky i naše malá Cituška. Prvorozené štěňátko vrhu C ukázalo jak veliký je mazlík a zároveň hbitá a čiperná fenečka. Bude bydlet v Hloubětíně na okraji Prahy, když se to tak vezme, mohla by se při venčení potkávat s Carinkou..

 

A na zbytek slunečné neděle se Verunka s páníčkem vypravili za Beruškou (Beátkou). Bylo nám báječně a poznali jsme novou psí kamarádku - labradorku Aidu.  

img_7967.jpg

Všem návštěvám moc děkujeme za krásné chvíle, těšíme se s vámi na další setkání.

A ještě skvělá zprávička na závěr dlooouhých novinek..

V neděli složil Tonda (Anthonio z Borových lesů) úspěšně zkoušky OVVR, pod vedením Bastíkova páníčka Petra dosáhli skoro plného počtu bodů. Až na malé zaváhání při aportíku to Toníkovi šlo jedna báseň, věříme že se vydá i cestou vyšších zkoušek..

 

26. září 2012 - Podzim už nám začíná a na zahradě je ještě spoustu práce. Štěňátka dnes odpoledne pomáhala s hrábáním pod keřem zlatého deště. Oblíbené místečko vrhu B nám skoro zarostlo trávou, a tak se štěňátka vrhu C pustila všemi tlapkami do práce. Větší větve bylo nutno i překousat..

vrh-c_20120926_32.jpg

Klikněte na obrázek

Přinášíme také dvě nová videa; retrívří odpolední pohoda a štěněcí zahradničení pod keřem.

 

23. září 2012 - Nedělní počasí přálo venčení štěňátek; všechna skotačila,  pořádně se vyběhala a dvě misky granulek pak přišly vhod. Po napapání štěňátka spokojeně usnula.

Verunka se dopoledne s páníčkem vypravila na Třeboňsko navštívit Berušku (Beatrice). Procházku plnou slídění na veliké louce zakončily obě koupáním ve stylu "bahenních retrívrů" .

A ještě musíme dodat, že...

všechna štěňátka z vrhu C máme po dnešku zadaná

 

16. září 2012 - Dneska měla štěňátka při venčení přichystané granulkové pohoštění. Cita si hned obsadila celou misku, aneb "kdo pozdě ťapká, má prázdné bříško".

vrh-c_20120916_12_cita.jpg

Klikněte na obrázek

A jelikož se v posledních dnech velmi daří naším odchovancům na loveckých zkouškách, dodatečně moc gratulujeme klukům do Plzně - Argouškovi a taťkovi Bastíkovi . Minulý víkend s páníčky vyrazili na Západočeské derby; Argoušek sice zvládl pouze nedělní klání, tedy Speciální zkoušky z vodní práce, zato v 1.ceně. Bastík oba dny pod vedením páníčka Petra pracoval parádně a v celkovém pořadí derby se umístil na báječném 5.místě se ziskem titulu CACT z Podzimní části zkoušek.

 

14. září 2012 - Dnes se štěňátka podruhé venčila na zahradě a nám se povedlo všechna společně nafotit.

img_6874.jpg

Ve fotoalbu je i plno dalších foteček, a také video, jak Verunka láká štěňátka ke hře.


9. září 2012 - Přinášíme víkendové novinky !

V sobotu jsme dostali parádní zprávu od Roníka (Aaron z Borových lesů). V Cerhovicích u Berouna s páníčkem Mirkem úspěšně složili Podzimní zkoušky; v 1.ceně a s počtem 182 bodů byli nejlepší mezi retrívry.

A dodatečně určitě musíme pogratulovat naší sestřičce Angie (Angelina z Borových lesů); s páníčkou Lídou před týdnem zvládli taktéž Podzimní zkoušky a i když Angie se trošku prala s kačenkou na hluboké vodě, nakonec to dopadlo dobře a vůbec nevadí, že z toho byla 3.cena.

Všem děkujeme za parádní lovecké vedení retrívrů vrhu A.

A dnešní den? V Týně nad Vltavou, na tréninkovém fotbalovém hřišti nad zámkem, se konala Krajská výstava psů. Využili jsme slunečného počasí a vydali se s Verunkou na koukanou, a především na setkání s Belindou. Byli jsme moc zvědaví, jak se daří Verunky štěňátku a také jestli je to takový divoch, jak se chlubí na svých webovkách.

werca-a-belinda.jpg

Belinda svou mamku hned poznala, chtěla ji chytat za ouška, dovádět, běhat.. S jejími páníčky jsme se prošli mezi výstavními kruhy a na volném prostoru jsme potom holky pustili z vodítek a začala radostná, zběsilá, nekončící retrívří honěná . Máme plno akčních fotek, i společné foto se nám povedlo.

Odpoledne u nás v CHS nastalo první venčení vrhu C.

img_6588.jpg

Štěňátka byla hodně zvídavá, představa že je udržíme na dece se ukázala hodně mylnou. O sedm kulíšků, neúnavně prozkoumávajících okolní travičku, se pozorně starala Aileenka i Verunka. Hafíci strávili venku hodinu, pak už nám začali usínat a nastal čas pro návrat do vnitřního výběhu.

Doplnili jsme fotečky z minulého týdne a dnešního venčení, zítra štěňátka opět zvážíme.


4. září 2012 – Podruhé jsme všem kulíškům zastříhli drápky a zítra nás čeká odčervení. Štěňátka také dostala nové mašličky; ale nebojte, barvy jsou pořád stejné..

vrh-c_20120904_01.jpg

Klikněte na obrázek

A jak jsme slíbili, vyčmucháte už i nové portréty celého vrhu C, ve věku dvou týdnů.

3. září 2012 – Štěňátka už všechna koukají a zkoušejí první krůčky; zatím v porodní bedničce, ale za pár dnů už jim uvnitř vybudujeme mini-výběh. Nejúspěšnějším "opilým námořníkem" je Cita, ťapká po čtyřech a klidně přeleze i brášku Matýska (Casey).

Sestřička Cindy začala hodně papat a dostává se váhově do čela vrhu C. A když se zrovna mamka Aileenka někde toulá a na štěňátka přijde hlad, jako první se hlasitě ozývá Claire.

Zítra budou štěňátkům dva týdny, chystáme nové fotečky a snad i nějaké nové videíčko..

31. srpna 2012 – Cituška jako první štěňátko dnes poprvé otevřela očka a už se rozkoukává na tomhle světě.

29. srpna 2012 – Štěňátka už jsou pojmenovaná, mrkněte..

28. srpna 2012 – Vrhu C je přesně jeden týden! Dnes jsme štěňátkům i Aileence a Verunce zastříhli všechny drápky, bylo to spoustu tlapiček. Máme velikou radost, že Cita už nám přibírá víc a dohání své sourozence, minimálně dvě její setřičky se zítra přehoupnou přes 1kg váhy.

 

26. srpna 2012 – Štěňátka nám dělají jen radost, vrh-c_20120826_09.jpgv noci spokojeně spinkají a žádné nefňuká, po dnešním odpoledním vážení máme opět báječné přírustky.  Navíc je tu jedna perlička; fenka s oranžovou stužkou je po pěti dnech náš zatím největší cvalík ze všech vrhů mlíčko jí moc chutná a se svými 840g předstihla svou tetu Belindu z vrhu B.

Ve fotoalbu najdete plno nových foteček a také jsme natočili video jak nám štěňátka bumbají.

Co nejdříve se dozvíte jména štěňátek, už je máme skoro všechna vymyšlená. Jedno už je jisté, fenka s červenou stužkou se jmenuje Cita z Borových lesů.

 

23. srpna 2012 Aileenky štěňátkům jsou dva dny, hezky nám přibývají na váze a mají se čile k světu. Akorát červená stužka je zatím trošku pozadu, dáváme jí bumbat častěji, aby sestřičky brzy dohnala.

Maminka Aileenka už zkouší potomky zaučovat do tajů lovecké kynologie, dnes navečer jim přinesla plyšovou kachnu a čekala, zda ji některý z mrňousů začne nosit.

vrh-c_20120823_01.jpg

Vypadá to, že bychom mohli mít minimálně jedno opravdu zlaté štěňátko; fenečka s béžovou stužkou je výrazně tmavší oproti svým sourozencům.

Štěňátka už mají i svou fotogalerii. Budeme přidávat aktuální fotečky a občas i nějaké hezké video.

 

Od 21. srpna se aktualitky točí jen a jen kolem našich štěňátek.

 

14. srpna 2012 – V neděli se Verunka s páníčkem a mamkou vypravila navštívit babičku v Průhonicích. Cesta přes Tábor a Benešov je už moc známá, a tak abychom poznali nová místa, jelo se na průzkum hradu Šelmberk za Mladou Vožicí.  

Zrovna na tenhle celý víkend byl však hrad uzavřen z důvodu Festivalu dobové kuchyně.  Verunka by si jistě smlsla na středověkých dobrotách, ale než bychom se přejedli, odpoledne jsme chtěli strávit aktivně - výstupem na Velký Blaník.

08---velky-blanik--verca-s-rytirem.jpg

Klikněte na obrázek

Po stopách blanických rytířů, do prudkého kopce, nás Verunka neomylně dovedla k dřevěné rozhledně. Statečně šplhala po příkrých dřevěných schodech až skoro k vrcholku; a protože poslední schody jsou spíš žebřík, zůstala hlídat na plošině uvnitř rozhledny. I tak to byl bravurní horolezecký výkon.

Rozhledna nabízí krásné výhledy do celé CHKO Blaník, spoustu jsme toho nafotili.

A naše Aileenka?

img_5909.jpg

... spokojeně se doma válela a slunila na travičce, s bříškem plným štěňátek už to na výlety není, ale nevadí, už se moc těšíme na další šikovné malé retrívří zahradníky.

 

30. července 2012 – V sobotu jsme v Nučicích u Prahy, u Roníka, uspořádali setkání k příležitosti 3. narozenin vrhu A z Borových lesů.  Setkání se nám trošku posunulo z června, kdy jsme se v CHS starali o chlupáče vrhu B.

Sešlo se celkem 8 retrívrů a spousta páníčků.

img_5839.jpg

Klikněte na obrázek

Panovala báječná atmosféra, grilovali jsme a povídali o nových zážitcích; Argo, Bastík a Angie se s páníčky zrovna vrátili z výcvikového tábora na Šumavě, Angie se chystá na Podzimní zkoušky a snad i na štěňátka. Roníka nejvíce zajímala Ájinka, asi se jako budoucí strejda zajímal o potomstvo. Bráška Toník velmi brzy poznal, že ke krytí bude spíš ségra Angie, a tak to neúnavně zkoušel, co kdyby.. Amynka tentokrát vyslala na setkání jen páníčku Veroniku, tak snad příště.. Andy se svými páníčky přicestoval z jižních Čech vlakem, ocenili jsme, jaký je to zkušený pes-cestovatel a vlak zvládá bez potíží.

A i když v dálce hřmělo a pršelo, nám to ani trošku nevadilo a den jsme si v hojném počtu náramně užili.

Moc děkujeme Mirkovi, Martině i Roníkovi

a těšíme se na příští rok, kdy plánujeme setkání vrhů A i B

 

22. července 2012 – Na rok a den přesně jsme se vypravili na jižní Moravu, kde nám deštivé počasí loni pokazilo návštevu perly vinařského kraje - Lednicko-Valtického areálu !

052---valtice--spolecne-foto-pred-zamkem.jpg

Vzpomínáte na naši procházku zámeckým parkem ve Valticích, zakončenou návštěvou vinného sklepa?

Naším cílem byla tentokrát Lednice; procházka u Lednického zámku s francouzskou zahradou, dále zámeckým parkem k Minaretu, plavba na lodičkách meandry Staré Dyje k Janovu hradu, projížďka na kolech k Lednickým rybníkům, zakončená vyhlídkou na Pálavské vrchy z Apollónova chrámu.

aja-a-verca-v-zameckem-parku.jpg

Klikněte na obrázek

Proťapkaly jsme už plno krásných míst, ale Lednicko-Valtický areál nám jednoduše učaroval. No koukněte, jak jsme obě spokojené..

 

17. července 2012 – Po delší době přinášíme aktualitky. Štěňátka nám vyrazila do světa, mají se bezvadně a skoro každý den se dozvídáme co nového provedla, jak skotačí, zkoumají, hrají si, papají a spinkají.

Moc děkujeme všem našim novým přátelům

za to jak se o štěňátka parádně staráte.

Štěňátka mají už i vlastní fotoalbum, díky taťkovi Bastíkovi.

A co je nového u nás? V neděli jsme se s Werunkou vypravili na dlouhý výlet, do Úžic nad Prahou, navštívit Aileenky sestru Amy, její psí kamarádku Ruby a páníčku Veroniku.

img_5292.jpg

Klikněte na obrázek

Společně jsme vyrazili do nedalekého lomu, kde se Werča, Amy i Ruby krásně vydováděly; Amy aportovala klacky z vody, Ruby běhala, čmuchala na břehu, občas se také namočila a naše Werča ?

img_5343.jpg

Werča se věnovala rybářskému řemeslu, zvládá ho už dobře, vydrží dlouho nehybně sledovat rybky pod hladinou a pak rychlými skoky loví. Jen s aportíky na vodní hladině to moc slavné nebylo..  ale jsme po štěňátkách, je třeba si trošku užívat a pak vše doženeme.minaret.jpg


A za dva dny se chystáme na relaxační dovolenou v oblíbeném jihomoravském kraji, přinášíme malou ochutnávku, kam se chceme podívat..

 

 

8. července 2012 – Štěňátka včera navečer statečně zvládnula očkování a především tetování do oušek. Máme tu teď samý zelený pes..

vrh-b_0707_05.jpg

A také jsme doplnili ještě jedno video ze společného dovádění.

 

6. července 2012 – Navštívili nás budoucí páníčkové Belindy. Fenečka se může těšit na velikou psí společnost a až vyroste, tak i spoustu cestování a možná i výstavních akcí.

Všechna štěňátka máme zadaná a nyní čekáme

zda Aileenka zabřezne a dočkáme se chlupáčků vrhu C.

vrh-b_0704_27_beatrice.jpg

Beatrice bude bydlet s páníčkou Janou nedaleko v Českých Budějovicích a spoustu času trávit na Třeboňsku, v krajině plné rybníků, lesů, čisté přírody a spousta míst na poznávání.

 

 

vrh-b_0704_16_berenika.jpgBerenika rozšíří již tak početné retrívří zastoupení v kraji plzeňském. Páníčka Jana s přítelem Davidem se již nemohou štěňátka s růžovou stužkou dočkat, Beruška už má připravenou boudičku, pelíšek a plno hraček.

 

 

vrh-b_0704_07_bastien.jpgBastien Junior nám pomalu přerůstá v ledního medvídka. Páníček Martin s rodinou z Českých Budějovic se na tuhle sněhobílou kuličku moc těší a doufají, že Bastíček nebude v novém domově jen papat, spinkat a chladit si tlapky nebo celé bříško v misce s vodou.

 

vrh-b_0704_32_belinda.jpgBelindu přivítají v Týně nad Vltavou hned čtyři noví psí kamarádi - setřice, ohařka, kolie a jezevčík. Naše zvídavá a temperamentní Belinda si ve společnosti loveckých pejsků jistě najde své místečko a bude svým páníčkům největším mazlíkem. Možná se vydá i cestou canisterapie, po svém taťkovi..

 

vrh-b_0704_25_benjamin.jpg

Benjamina čeká daleká cesta, až do Beskyd. Bude bydlet v domečku s moc fajn rodinkou a každý den dovádět na zahradě. Benjamin moc rád používá zoubky, je velmi čilé a temperamentní štěňátko; stromečky, keříky.. třeste se!

 

Klikněte na obrázky a uvidíte jak si štěňátka umějí krásně hrát

 

5. července 2012 – Dnešní dopoledne pojal páníček hodně odpočinkově; relaxování na lehátku ve výběhu mezi štěňátky bylo parádní .

Odpoledne jsme poprvé po delší době vzali Verunku na malý výlet. S Ájou plavaly na veselských pískovnách, zkoušeli jsme i aport z vody, ale bylo vidět, že Verunka si užívá své oblíbené lovení malých rybek u písčitého břehu a ke spokojenosti jí to úplně stačí .

Výlet na pískovnu byl perfektně načasovaný, po návratu domů Verunka rychle odvedla štěňátka do bezpečí do domu, v dálce už hodně hřmělo a lítaly blesky.. Během deseti minut se přihnala tak děsivá bouřka, jakou jsme tu letos ještě neměli a snad dlouho mít nebudeme...

img_5072.jpg

Zahradní výběh máme úplně pod vodou, snad se to do zítra zlepší, aby mohla štěňátka dopoledne ven...

 

4. července 2012 Páníček byl na dvoudenní náročné služební cestě v zahraničí, novinky z víkendu přinášíme až nyní.

vrh-b_0630_26.jpg

Klikněte na obrázek

Sobota i neděle byly u nás v chovatelské stanici návštěvními dny. Jsme štastní, že naši malí chlupáči budou mít moc moc fajn páníčky a paničky, strávili jsme s nimi spoustu času a byl to opravdu báječný víkend .

vrh-b_0704.jpg

Klikněte na obrázek

Dnes byla štěňátka ve výběhu hodně aktivní; vrhla se na kácení malých stromků, dováděla s hračkami, nosila plyšáky a honila se za míčky... zkrátka vydržela neúnavně dovádět více než hodinu, páníček natočil krásná videa a také plno "akčních" fotek.

 

28. června 2012 Ve výběhu máme možná až moc keřů, štěňátka se pustila do intezivních zahradních úprav. Provádění výkopu pod zlatým deštěm bylo občas vystřídáno budováním hnízdečka; po větším úsilí se podařilo dopravit pod keř oblíbenou deku a hned potom Beatrice vzala do tlamičky misku na granulky a pelášila s ní kam jinam než pod keř.

Po takovém výkonu bylo třeba se posílit...

vrh-b_0628_11.jpg

Odpoledne bylo plné štěněcích pranic, Beruška si oblíbila plyšovou kočku a po chvilce cupování ji krásně páníčkovi přinesla, položila a sedla si - znamenitý aport.

Opět jsme toho plno nafotili a jsou i parádní videa - jak to dopadne když se sejde několik horníků v jednom dole a  jak u nás třídíme plasty .


26. června 2012 – Přinášíme nové fotečky z každodenního venčení štěňátek. Dneska pokračovalo hrabání pod keřem zlatého deště, Beatrice se schovávala v hromádce sena .

vrh-b_0626_04_beatrice.jpg

O víkendu čekáme první návštěvy budoucích páníčků štěňátek, moc se těšíme a věříme, že se vydaří i počasí, aby se kulíšci mohli předvést venku tak jak je známe .

vrh-b_0626_06_belinda.jpg

Na své páníčky stále čeká fenečka se žlutou stužkou Belinda. Povahou je temperamentní, hravé a velmi bystré štěňátko, bude to jistě celá mamka Verunka. Máte-li o Belindu zájem, kontaktujte naši CHS.

24. června 2012 – Víkend byl v naší stanici cestovatelsky náročný.

V pátek ráno jel páníček s Aileenkou na odběr krve, abychom věděli zda už nadešel čas uspořádat výpravu za psím ženichem Irbym . Po poledni byly výsledky - pátek byl optimální den !

Ačkoliv náš vrh B krásně dováděl ve výběhu pod jabloněmi, páníček začal rychle balit na dlouhou cestu, do chovatelské stanice Misantos v Lípě v Krušných horách.

Cestu jsme zvládli dobře a hned po příjezdu nás uvítal štěkot krásných zlaťáčků a moc přátelští páníčkové . Aileenka s Irbym se krátce "seznámili" a první nakrytí proběhlo bez problémů .

img_4335.jpg

Klikněte na obrázek

Sobotní den jsme strávili poznáváním okolí, s Aileenkou jsme vystoupali postupně na Blatenský vrch, Plešivec, Boží Dar a Klínovec. Odpoledne jsme vyrazili podruhé za Irbym a i druhé krytí se povedlo . Před námi už byla jen večerní dlouhá cesta domů, za štěňátky ...

V neděli Aileenka i páníček odpočívali; sledovat co štěňátka prováděla ve výběhu bylo opravdu zábavné kromě velikých pranic a kousání páníčka se během víkendu začal hrabat tunel pod keřem zlatého deště .. Navečer jsme všechny lumpíky zvážili.

Děkujeme přátelům v CHS Misantos za báječnou atmosféru, jistě se do Krušných hor ještě vypravíme. Nyní se budeme těšit zda koncem srpna přivítáme retrívří vrh C .

Přineseme reportáž z krušnohorského poznávání...

20. června 2012 – Štěňátka už se každý den prohánějí v zahradním výběhu . Bastien a Benjamin spolu soupeří, Beatrice s Belindou rády prozkoumávají, pobíhají mezi stromy a Berenika se každou chvilku chce mazlit a oblíbila si cupování růžové deky na venčení . Občas lákají ke hře i svou starší sestru Aileenku .

img_4046.jpg

Bastien Junior, Benjamin a Beatrice

Také už krásně papáme granulky a zapíjíme vodou ze společné veliké štěněcí misky . Přinášíme i fotečky z víkendového venčení na zahradě.

13. června 2012 – Dneska jsme všechny kulíšky opět zvážili, ještě den dva a budou všichni na 3kg. A jelikož nám zrovna probíhá fotbalové EURO, štěňátka se fotila s fotbalovými míči.  

8. června 2012 – Štěňátka se podívala na naši zahradu. Slunečné odpoledne přálo prvnímu venčení. Nejprve bumbání u mamky Verunky a hned jak byla plná bříška, začlo se s průzkumem okolí. I na travičku jsme se vydali...

img_3709.jpg

Také se hafíkům už začínají prořezávat mléčné zoubky, pouštějí se do prvních štěněcích her a soupeření.   Po pěti dnech jsme všechny kulíšky zvážili a máme už pětinásobky porodní váhy !

Máme i plno nových fotek a také videa !

 

4. června 2012 – Dnes nám z ČMKJ přišel dopis s přidělenými tetovacími čísly pro štěňátka. Do plemenné knihy budou naši malí retrívři zapsáni pod ČLP/GR/1541615420.

 

3. června 2012 – Štěňátkům jsou dva týdny, už koukají na svět kolem sebe a zkoušejí první krůčky na všech tlapkách. Někdo úspěšněji, jako třeba Belinda a někdo se nám ještě trošku kymácí a raději zůstává na bříšku .

img_3500.jpg

Dnes jsme úspěšně všechny poprvé odčervili a takéimg_3490.jpg proběhlo stěhování  - porodní bedna už byla štěňátkům malá, a tak jsme jim bydleníčko zvětšili .

Pravidelné vážení budeme provádět už jen každý pátý den, chlupáči nám rostou jako z vody a za pár dní ani nebude váha stačit.

 

26. května 2012 – Po týdnu od narození jsme dnes poprvé štěňátkům stříhali drápky. Pravidelné vážení nám udělalo velikou radost, Belinda už má lehce přes 1kg a další sourozenci ji následují. Všichni rostou jako z vody a mlíčko mamči Verunky jim moc chutná. A mrkněte jak se krásně umějí tulit..

vrh_b_0526_8_01.jpg

Přidali jsme fotky do alba

25. května 2012 – Štěňátka vrhu B už mají přidělena jména !

 

Od 19. května se aktualitky točí jen a jen kolem našich štěňátek

 

22. dubna 2012 Dnes slaví Verunka své 6.narozeniny !

Hodně zdravíčka a lásky od páníčka, spoustu psích zážitků

a zdravá štěňátka, ať své mamině dělají jen radost.

 

1. dubna 2012 – Páníček navštívil táborký útulek a přinášíme báječnou zprávičku! Naše kamarádka Anetka, pro kterou jsme před Vánoci hledali páníčky, už je v novém domově, má psího kamaráda a daří se jí dobře.

 

25. března 2012 – Neděle se báječně vydařila; od rána sluníčko jak v červenci, páníček nás vzal na početnou pěší výpravu z Českých Budějovic na vrchol Kluk. Po stopách zelené turistické značky jsme dorazily do Slavče a dále pak lesem až ke skalnímu vrcholku.

Cesta domů byla netradiční, jelo se vláčkem  Verunka už vláček znala, Ájina jela úúúplně poprvé – trošku se třásla, ale nakonec bez problémů dojela až do Budějovic.


22. března 2012 – Po náročném cestování mezi Borkem a Plzní přinášíme chovatelskou aktualitku - Verunka je nakrytá a budeme čekat do poloviny dubna, jestli jí v bříšku porostou štěňátka.

 220320126204.jpg


17. března 2012 img_2567.jpg Vypravily jsme se do Nových Hradů na naučnou stezku v Terčině údolí.

S páníčkem, Marcelkou a Rickem jsme stezku celou proťapkaly, občas zchladily packy v řece Stropnici protékající celým údolím, potkaly jsme kamarádku retrívřici, očmuchávaly dlouhatánskou užovku, osvěžily se u vodopádu a celý výlet s páníčky zakončily obědem v penzionu Pod Hradem.


 

28. února 2012 - Přinášíme fotky ze společného venčení s Angie, v okolí vrcholku Křemešník, nedaleko Pelhřimova.

img_2401.jpg

Báječně jsme si užili sobotní den . Verča s Aileen a Angie dováděly ve sněhu až občas některá po bříško zapadla, proháněly se mezi zasněženými smrčky, pozorovaly lyžaře na sjezdovce, proslídily areál opraveného kostela a nakonec spolu s páníčky vyrazily do zdejšího hotelu na dobrý oběd.

23. února 2012

Páníček objevil sourozence Verunky !

Jmenuje se Wer z Vlčích luk (ČLP/GR/10669),doma v Otíně mu říkají "Dar". Už se moc těšíme až brášku uvidíme a podnikneme společnou procházku.

13. února 2012 - Slunečný víkend jsme si parádně užili Na sobotu jsme se domluvili s Basťotýmem a venčili u zámku Žinkovy  nedaleko Nepomuku.

A v neděli jsme se vypravili navštívit kamarádku Anetku v táborském útulku. Vezli jsme pejskům veliký pytel s granulkami. Anetka zatím na nové páníčky stále čeká, už si maličko zvykla na vodítko, trochu zesílila a na uvítanou návštěvu pěkně vyštěkala . Že by si nás i pamatovala..?

Z Tábora hurá za zvířátky - ptáte se kam? Do ZOO Větrovy, jediné zoo v jižních Čechách, kam smějí i pejskové

120220126138.jpg

I když bylo hodně mrazivo, zvířátka byla většinou venku a hlavně u výběhů kočkovitých šelem bylo hodně živo Nejdříve Verunka vyštěkala lva, hned nato si nás mlsně prohlíželi dva krásní leopardi. A u tygrů ussurijských jsme se i vyfotili..

120220126150.jpg

 

6. února 2012 - I přes neobvykle vysoké a delší dobu trvající mrazy jsme v pátek vyrazili do Rajhradu, abychom se zúčastnili víkendových Mezinárodních výstav DUO CACIB 2012 na brněnském výstavišti.

050220126121.jpg

Na první opravdu velkou výstavu psů v letošním roce se sešla ohromná konkurence. Verunka se představila už tradičně ve třídě Šampionů a Ája ve třídě Pracovní. Doufali jsme, že by si Ája dokázala vyběhat alespoň Výbornou, ale nezadařilo se ani jeden den . I přesto páníček chválil za předvedení, ještě to chce víc papat a snad se potom váhově vyrovnáme ostatním pracovním fenkám.

Verunka se oba dny snažila na maximum; předvedení měla bezchybné, v pohybu působila velmi vyváženě a zvládla i vylepšit úhlení při výstavním postoji . S páníčkem dosáhla na nejlepší umístění, jaké je ve třídě Šampionů při současné konkurenci možné - oba dny Výborná bez pořadí.

Naši CHS reprezentoval i Aileenky bráška Anthonio - oba výstavní dny se utkal s náročnou konkurencí ve třídě Otevřené, bohužel ani on si nevyběhal výraznější úspěch.

Brno jsme opouštěli se smíšenými pocity - někdy zkrátka víc už udělat nejde a nebylo to v našich silách... Páníček rozmýšlí, že se vrhneme všemi tlapkami na pole pracovní, když tady už není kam postoupit .

Kompletní výsledky vyčmucháte zde

 

10. ledna 2012 - Venčili jsme v Třeboni, na Stezce zdraví Hrádeček Na louce plné krtinců Ája Verunku pořádně prohnala a doma jsme pak obě museli koupat . Šli jsme kousek po břehu Zlaté stoky a prohlédli si také budovu pivovaru a baštu městského opevnění .

img_2007.jpg

 

4. ledna 2012

img_1675.jpg

Haf haf, určitě jste do nového roku tak jako my ťápnuli tou správnou tlapou .

Silvestrovský víkend jsme strávily v zasněžené šumavské krajině na Modravě. Tolik sněhu na každém psím kroku užívaly jsme si válení, dovádění, norování ve sněhu a taky trochu koulování s páníčkem .

 

img_1890.jpg

 

 

 

Tradiční silvestrovský ohňostroj jsme obě viděly naživo, při půlnoční procházce Modravou. I když se Verunka trošku plašila, nakonec vše dobře dopadlo a páníček dokonce nafotil i parádní snímky, mrkněte

 

 

 

Novinky 2011