Jdi na obsah Jdi na menu
 

24. prosince 2012

pf_2013.jpg

Krásné svátky vánoční,

spoustu radosti a překvapení pod stromečkem,

štěstí a zdraví přejeme všem.

 

13. prosince 2012 - Páníček vymyslel venčení na Dunajovické hoře. Ťapkaly jsme po lesní cestě a pozorně slídily, abychom neminuly ani jednu ze čtrnácti kapliček křížové cesty. V lese se nachází i zatopený bývalý lom, kde jsme dováděly ve sněhu.

38---dunajovicka-hora--cindy-s-vercou-a-aileen.jpg

12. prosince 2012 - Odpoledne jsme se vydali na zasněženou cestu z Hosína ke kapličce, nedaleko hlubocké mezinárodní školy. 

img_143.jpg

Verča a Cindy u kapličky

Verunka a Cindy na poli hledaly pod sněhem ukryté listy kapusty; když zrovna mezi mraky vykouklo sluníčko, trénovali jsme výstavní postoj na blížící se lednovou akci v Brně. Mrkněte na fotečky ze zimních radovánek.


9. prosince 2012 - Cindynka dnes 091220126620.jpgbyla na výcviku, na loukách u Sedla, nedaleko Nové Bystřice. V mrazivém, ale slunečném počasí, jsme procvičovali chůzi u nohy, trošku přivolání a hlavně socializaci mezi ostatními pejsky.

091220126652.jpg

 

Odpoledne se Ája a Verunka s páníčky vypravili k vánočnímu stromku v Úsilném, za slaměným  beránkem a oslíkem. Procházka byla dlouhá, Verunku lákalo vyzkoušet zimní koupání v potoce, Ája často větřila v houští srnečky.

 

 

28. listopadu 2012 - Verunka se včera zúčastnila svého prvního honu. V bažantnici Borek, nedaleko Hluboké nad Vltavou, bylo přichystáno šest lečí, pejskové tak měli možnost ukázat v hustém lese i v rákosí na břehu Munického rybníka, jak si poradí při dohledávání drobné zvěře, zejména bažantů.

verca-na-honu.jpg

20. listopadu 2012 - Minulý víkend jsme strávili v Adršpašských skalách, procházkami a poznáváním Broumovského výběžku. Pro Cindynku to byl další daleký výlet; cestu opět zvládla výborně, v hotelu si vyzkoušela jízdu výtahem a při venčení v centru Broumova se zajímala o každou uličku a zákoutí.

img_9800.jpg

Cindy, Aileen a Verča před skalami

Adršpašsko-teplické skály jsou úchvatné a stojí za návštěvu i třeba na podzim. Přinášíme společnou fotečku tří "malinkých" retrívrů před skalami u vstupu do rezervace. A kde všude jsme ještě ťapkali se již brzy dozvíte v reportáži..

Doplníme i reportáž z výletu...

6. listopadu 2012 - V minulých dnech jsme zavítali do zámeckého parku v Hluboké nad Vltavou. Cindynka už umí hezky ťapkat na vodítku a když běhá na volno, drží se Áji a Verunky. Celá naše retrívří smečka se vyfotila před zámkem...

hluboka_02.jpg

...na stejném místečku jako před třemi lety Verunka s malou Ájou.

hluboka_01.jpg

Cindynka má své fotoalbum a fotečky sourozenců vyčmucháte tady.

31. října 2012 - O víkendu jsme se vypravili do Lužických hor. Páníček již v létě zamluvil pobyt na zřícenině hradu Tolštejn, ale měli jsme tu plno malých chlupáčů, a tak se na výlet dostalo až nyní na podzim.

Cestu jsme si trošku prodloužili, do Lázní Bělohrad. I s naší Cindynkou jsme poprvé po třech letech navštívili Aileenky sestru Abynku.

abynka.jpg

Abynka (Abigail z Borových lesů)

Abynka je krásná fenečka, s hebkou srstí, hlavu má úplně po svém taťkovi Bastíkovi, je moc mazlivá, nás hned přivítala radostným štěkotem a také přinesla svého plyšového méďu, kterého dostala ještě v naší CHS.

Děkujeme páníčkům Abynky za báječné přijetí a těšíme se opět na viděnou.

Z Lázní Bělohrad už jsme směřovali přes Jičín a Nový Bor k Tolštejnu. Zrovna na den našeho výletu nachystala příroda první letošní sněhovou nadílku, zato však pořádnou; jak jsme se blížili k našemu cíli, podmínky se stále horšily.. Ač dělal páníček co mohl, naše autíčko uvízlo ve sněhové závěji na cestě k hradu a nezbylo než do kopce ťapkat po svých...

tolstejn.jpg

Zřícenina hradu Tolštejn

Ráno se počasí trošku umoudřilo, vysvitlo sluníčko a nám se naskytly krásné výhledy do okolí hradu. Sněhu bylo všude spoustu a páníčkové se nakonec rozhodli, že se ještě ten den vypravíme domů, na ťapkání po turistických stezkách by to nebylo, hlavně pro malou Cindynku ne.

Cestu domů jsme zvolili přes Mělník, v Kostelci nad Labem jsme navštívili další Aileenky sestřičku - Elinku (Annabelle).

annabelle.jpg

Elinka (Annabelle z Borových lesů)

Elinka je moc milá, drobnější fenka, doma má spoustu kocouřích kamarádů a jak nám prozradil páníček Tomáš, i se o ně krásně stará. Cindynka poznala svou další psí tetu, po počátečním očmuchávání se skamarádily a bylo vidět, že naše malé štěně je pro klidnou Elinku až moc divoké.

Děkujeme Tomášovi za přijetí a pozdravujeme Elinku i celou její rodinu.
 

26. října 2012 - Cindynka při podvečerní krátké procházce v Týně nad Vltavou poznala svou psí tetu Belindu. Zpočátku byla hodně vylekaná a schovávala se k páníčkům, ale pak se obě očmuchaly a skamarádily.

img_9157.jpg

Belinda celé odpoledne spinkala, a proto byla plná elánu a síly na běhání; to se nejvíc líbilo Ájince, která se s radostí přidala do hry na honěnou..

25. října 2012 - Dnes jsme vyjeli autem trošku dál, na prosluněnou louku nad Dubičným u Českých Budějovic. Cindynka krásně pózovala..

img_9088.jpg

... a v dálce na protějším kopci poprvé viděla pást se kravičky. Ještě že se v ní předčasně neprojevily lovecké vlohy a držela se Ájinky a Verunky.

24. října 2012 - Poprvé jsme vzali na krátkou cestu autem a venčení na louce náš nový přírustek do retrívří smečky - Cindynku z Borových lesů.

img_9033.jpg

To bylo radosti a skotačení, procvičovali jsme chůzi na vodítku a také přivolání. Cindynka je hodně temperamentní štěňátko a umí se pořádně rozdovádět. Občas před ní i Verunka prchá..

 

Novinky z 2012 (1.část)


Hledáme psí sourozence naší Verunky - jsme z vrhu "W", chov.stanice "z Vlčích luk" v Třeboni s datem narození 22.4.2006. Zatím víme o jednom bráškovi (Wer z Vlčích luk). Páníčci a paničky, ozvěte se nám, moc rádi bychom vás poznali.