Jdi na obsah Jdi na menu
 

6. 11. 2010

Město Strakonice

a návštěva proslulých Hoštic

Obrazek

Kdo by nepoznal, tak koukáte na strakonický hrad s věží zvanou Rumpál. Mimochodem, s krásným výhledem na celé město. My však až nahoře nebyli, jen jsme si prošli všechna nádvoří hradu.

Obrazek

Výlet do Strakonic nám však nezačal příliš štastně. Již po cestě, kousek před Vodňany, jsme měli poruchu na našem autíčku  Páníček se však nevzdal a díky jeho provizorní opravě se nemuselo hned vyrazit zpátky domů Počasí také nebylo ideální, hodně moc foukal vítr, ale pro procházku po městě nebyl až takovou překážkou.

 

Tak jako v Českém Krumlově chovají v zámeckém příkopu medvědy, ve Strakonicích mají kolem hradeb "safari" (opravdu se to tak jmenuje ), a chovají tu zakrslé kozy, dva poníky a také oslíka Právě oslík byl pro naši Áju asi největším zážitkem z celého výletu.

Obrazek

Od hradu jsme přešli po mostě přes Otavu do centra, na Velké a Palackého náměstí. Páníček opět hodně fotil, hlavně historické budovy (vše ve fotoalbu). Kolem kostela sv.Markéty jsme se vrátili zpátky k hradu a Ája s Verčou se běžely se skamarádit s oslíkem. Aileence se líbil tak moc, že ani nechtěla od hradu odjíždět.

Odpoledne se nám krátilo a my chtěli ještě zajet do nedalekých Hoštic, obce známé zejména z filmové trilogie Slunce, seno... Popravdě, chvilku nám trvalo, než jsme se na místní návsi zorientovali a mohli zavzpomínat, kde že se tu natáčelo. Kromě zámku, přilehlého kostela, kde přebýval farář Otík , je tu k vidění i další známá budova, především z třetího dílu trilogie, mrkněte..

Obrazek


A to už se hodně stmívalo, vydali jsme se na zpáteční cestu. Páníčku... kam se podíváme příště ?