Jdi na obsah Jdi na menu
 

28. 10. 2013

Zámek Kratochvíle

Podzim plný sluníčka vydržel i do posledního říjnového víkendu a páníčkové vymysleli báječný výlet.  Naše čtyřčlenná psí výprava si vyjela do Netolic, do zámeckého areálu Kratochvíle.

img_6795_tonemapping.jpg

Cesta netrvala dlouho, asi tak půl hodinky a už skáčeme z auta na parkovišti u zámku. Cedulka u stezky k hlavní bráně páníčkům říká, že musíme být na vodítku. To ale neznamená, že jim nepřipravíme nějaký „akční“ zážitek.

pav.jpg

Hned za vstupní bránou vbíháme do podzimně zbarvené zámecké zahrady, s vodním příkopem a co především – dvěma velkými pávy. Ájinka hned zavětřila a sledovala pávy na každém kroku. Kdyby tak mohla pipinky trochu prohnat…

Dva další návštěvníci zámku se nabídli, že udělají páníčkům společnou fotečku. A ti měli najednou plné ruce práce, jak nás udržet před volně se procházející pernatou zvěří... Toho Ájinka s Beátkou využily a rozběhly se za jedním pávem. Vše ale dopadlo dobře.

Dalším lákadlem byly dvě labutě, ale ty už jsme nepoplašily. Cindynka pozorně koukala, jak se plaví ve vodním příkopu. 

Po návštěvě zámeckého areálu jsme se vykoupaly v Kratochvílském rybníku. Verunka zkoukla podzimní stav ryb a po proběhnutí s páníčky na prosluněné louce se vyrazilo zase domů..


Pac a haf, čtyřikrát