Jdi na obsah Jdi na menu
 

20. 5. 2010

Výlet na zámek Kratochvíle u Netolic

Obrazek

Dnes jsme se vypravili navštívit krásný zámek Kratochvíle u Netolic, přibližně půl hodiny cesty od naší chovné stanice. Páníček jel podle nové navigace a bylo na něm hned poznat, jak je spokojený, že nás bezchybně dovedla až na místo.

ObrazekJelikož pejskové do zámku nesmějí, páníček zakoupil vstupenku do zámecké zahrady a šli jsme jen na procházku kolem dokola vodního příkopu. I tak byla parádní Nejdříve krátké pózování a foto, aby nám psí kamarádi věřili, že jsme na Kratochvíli byly obě dvě no a potom... 

Obrazek

..ve vodním příkopu se ladně plaví dvě labuťky! Páníčku, pusť nás, my je proženééém... Ale kdepak, museli jsme zůstat na břehu Jak jsme šli dál po písčitém chodníčku, labuťky se na hladině plavily za námi.

 

A labutě nebyly jediné v celé zahradě, těsně před východem se kousek před námi na cestičce procházel nádherný páv.

 

Obrazek

Kdo by nepoznal, sedící je "malá" Aileenka a ležící mamka Verunka

ObrazekV zahradě jsme se nemohly pořádně proběhnout, tak nás páníček po návštěvě vzal na protější kopec, kudy vede jedna z mnoha turistických cest netolického okolí. Ke slídění to bylo ideální, vysoká tráva a hustý les všude kolem nás Hodně s páníčkem cvičíme přivolání, takže nás nechal běhat jak to šlo a jen občas jsme zaslechly dvakrát krátké písknutí.

 ObrazekProcházku jsme zakončili u malé kapličky, kde nás páníček znovu chtěl vyfotit

Otočka a cesta zpátky k našemu autíčku, které čekalo na parkovišti u zámku.

 

Výlet super, páníček nás jen a jen chválil, koupil si další turistickou známku do své sbírky a vyrazili jsme zpátky domů.